Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A természetvédelmi őrnek is...

A természetvédelmi őrnek is van joga lelőni a kutyát?

Figyelt kérdés

csak azért kérdezem, mert a bicikli út a Balaton Felvidéki Nemzeti parknál van, és szoktam ott biciklizni a kutyámmal, és egy kicsit ha sétálnánk a mezőn az baj lenne-e?

Vagy ha elfutna egy állat után akkor abból mi származna?


2010. febr. 20. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Pórázon vidd a kutyádat. Nem tudom miért nem lehet megérteni hogy ilyen helyen nem jó elengedni. Főleg ha felmerül benned hogy elfuthat! Még egy tökéletesen képzett kutya és csinálhat váratlan dolgot! Miért kell ezen filózgatni ahelyett hogy esélyt sem adnál ilyen balesetre? Én csak egy szántóföld közelében lakok de itt az van hogy elmegy tőled x méterre akkor lelőhetik, és egyet is értek, mert ez csak veszélyes mindenkinek ha szabadon szaladgálna. Akkor gondolj bele hogy egy nemzeti park közelében...
2010. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
Ha joga nincs is, puskája akkor is van. Aztán utólag már fújhatod, hogy jogos volt-e a lövöldözés.
2010. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha nem fut a mezőre, hanem egy másik biciklist (esetleg gyereket) támad meg, csak úgy, játékból és a gyerek megsérül? Felelős gazda nem hagyja szabadon rohangálni a kutyáját. Egyébként nincs puskája a természetvédelmi őröknek, csak pisztoly. De kutya ellen hatásosabb a gázspré.
2010. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!