Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki tenyésztő legyen?

Figyelt kérdés

Még csak 18 éves vagyok, szeptemberben kezdem az egyetemet, de nem állatos szak. Ha imádok egy adott kutyafajtát, amely Magyarországon viszonylag ritka is, akkor milyen végzettség, illetve képesítések kellenek ahhoz, hogy kennelt alapíthassak?

Egyelőre még csak érdeklődni szeretnék, mert nem egészen értem, hogyan működik ez a dolog. :)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. ápr. 14. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem kell hozzá végzettség.

ami kell hozzá: az adott fajta teljes ismerete, szeretete, pénz, elhatározás, kitartás, tenyészcélok, sok idő és türelem. röviden ennyi.

ha még nem volt kutyád az adott fajtában, nem válsz csak úgy pikk-pakk tenyésztővé. ismerkedj meg a kívánt fajtával, szerezz ismereteket, majd tapasztalatokat. voltaképp kívülről kell fújnod a fajta küllemi és jellemi tulajdonságait, a standardet, egészségügyi dolgaikat. megismerkedni más tenyésztőkkel is esetleg. fontos, hogy legyen tenyészcélod, mit adnál hozzá a fajtához, miben nemesítenéd tovább? küllem, munkaképesség, természet, szín, stb? ha ezek megvannak, és van tenyésztőtől, tenyésztésre általa is alkalmasnak ítélt, törzskönyves kutyád, kiállítások, tenyésszemlék következnek (munka vonalú tenyésztésnél más eredmények megszerzése) ha ezeken elérte a kívánt minősítéseket a kutya, akkor egészségügyi szűrések az örökletes betegségekre. utána kiválthatsz kennelnevet, és (gondolom) szerezned kell engedélyt a MEOE-től is. aztán a kívánt, előre átgondolt párral fedeztetni, a vemhes szukát megfelelően ellátni (ultrahang, vizsgálatok is) a megszületett kölyköket szintén, nekik törzskönyvet igényelni, majd féregteleníteni, oltási programot elkezdeni, chipeltetni, és a megfelelő korban elértékesíteni.


nagy vonalakban ennyi, ennél nyilván többől áll, és arra ne nagyon számíts, hogy ebből megélhetsz...


bocsi, ha kihagytam valamit, gyorsan írtam :D

2015. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!