Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul vettem ki a kullancsot...

Rosszul vettem ki a kullancsot a kutyából! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Legalábbis szerintem. Kivettem egy picit belőle rendesen elsőre majd találtam benne még egyet amin már látszott hogy szívot magába cuccot ha nem is sokat. Viszont csúszott a kezem és ezt már harmadik tépésre sikerült csak kiszednem viszont a testét szétnyomtam ezáltal. Nem jött ki belőle semmi viszont összenyomodott.

Lehet ebből baj? Vigyük állatorvoshoz vagy először figyeljük a kutyát pár napig?



2015. ápr. 15. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is modt kapott kullancsot a kutyám , a kullancs kiesik magától , de azonnal vidd el orvoshoz , mert nagyobb gond is lehet! Ne ijedj meg ha kávésbarna színű lesz a vizelete, de nem fog se enni , se inni , se mozogni , itasd meg. És vidd orvoshoz


Sok szerencsét!

2015. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor is lehet belőle baj ha nem nyomod szét. Ha a kullancs nem volt fertőzött akkor nem okoz problémát de ellenkező esetben nagyon veszélyes. Szerintem mindenféleképpen egy szuri kellene, az nem olyan drága. HA viszont nem kap injekciót és fertőzött volt akkor a kutyus életébe is kerülhet.

2015. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Ha nagyon parás vagy, beadatsz egy imizolt. Ha nem, akkor figyeled a kutyát és az első jelekre orvoshoz viszed.
2015. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ma már ritka az a lelkiismeretes állatorvos, aki egy parás gazdi miatt beadja az imizolt tünetek nélkül. Mivel az sem egy olyan anyag, amivel jó játszani, nem jó, ha indokolatlanul megkapja a kutya. Nekem több különböző állatorvos is azt mondta, hogy figyeljem a kutyát, és ha jelentkeznek tünetek (bágyadtság, étvágytalanság, láz), akkor azonnal menni az injekcióért, de addig nem adják be.
2015. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!