Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? (többi lent)

Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
A múlthéten kaptam egy nyuszikát. Van egy drótszőrű tacskóm aki nem valami nyugodt hogy új családtag érkezett. Azt hallottam hogy ha többet foglalkozok a kutyával akkor lenyugszik. Megvolt de még mindig ugat és morog de csak akkor ha a nyuszival vagyok. Mit tegyek?

##újcsaládtag
2015. ápr. 18. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Egy alkalomtól ne várj csodát. Egyébként meg, a tacskó vadászkutya.
2015. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Irányítsd a kutyát. Ha rosszat csinál, tiltsd le, ha nyugodt és normális, hagyd ismerkedni. Ha nem tudod hatékonyan (!) tiltani, kutyasuli.
2015. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm ezt kipróbálom :) 1-es tudom hogy a drótszőrű tacskó vadászkutya!!!
2015. ápr. 18. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt az állatkereskedésbe azért hoztak be egy csincsillát, mert megharapta a kutyát. Lehet hogy majd a nyulad is megharapja a kutyát, mert a nyulat nem tudod megtanítani. A kutyát meg tudod, de akkor meg lehet hogy a kutya fogja bánni.
2015. ápr. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jack Russell terrierem van. Mikor először meglátta a tengerimalacomat, kővé dermedt, aztán elkezdett remegni, egész testében rángatózott, közben úgy meredt a malacra, mintha szellemet látna. Látszott, hogy ha csak megmozdul a malac, ő azonnal ugrik. Erélyesen rászóltam, de mikor nem akart érteni belőle,akkor egyszerűen elzavartam a közelemből, és csak akkor jöhetett vissza, mikor lenyugodott. Később kézből megszaglászhatta a malacot, aztán (jóval később) letettem a malacot, a kutyát pedig rendreutasítottam (kavicsos palackkal) ha rámozdult. 1-2 hét alatt odáig jutottunk, hogy megnyalogatta a malacot és nem bántotta még akkor sem, ha az megiramodott.

Később a nyulamhoz ugyanígy szoktattam hozzá.

2015. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es ezt kipróbálom :)
2015. ápr. 19. 08:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!