Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fontos hogy egy kutya...

Miért fontos hogy egy kutya törzskönyvezett legyen? Hát úgy sokkal drágább.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajtatiszta kutyát akarsz, ahhoz a törzskönyv úgymond tartozék. Az eredetiséget, meg az egészséget fizeted meg! Törzskönyv nélkül fajtatiszta kutya NINCS! Aki menőzni akar a kutyával, annak meg úgyis mindegy, mert csak a küllemre megy, azért van annyi szaporított kutya. A fajtatiszta (törzskönyves) kutyánál a szülők mind le vannak szűrve különféle betegségekre, amiket a tenyésztő bizonyítani is tud ahogy azt is, h nem rokonok. Egy szaporító viszont nem. Egy tenyésztő nem él meg ebből, a szaporító meg igen.
2015. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
A törzskönyv ára 5500 Ft.
2015. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem dragabb! A torzskonyv ara 5500 forint. Amitol tobbet kell fizetni, az a szakertelem, a jo ellatas. A torzskony pedig fajtatiszta kutya melle alaptartozek.
2015. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezért.

2015. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

1.-höz még hozzáfűzném:

Azért, mert így tudom, hogy a kutya valóban azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik (persze, alapokról beszélek), amik nekem kellenek.

Pl: tk-s amstaff: nem féltem tőle a gyerekeim, persze sosincsenek egyedül hagyva a kutyákkal.

tk nélküli amstaff: ??? Ki tudja?


Meg még sznob is vagyok, sose lesznek tk nélküli kutyáim.

2015. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Vagyok. Meg elmondom, hogy a szakszeru tenyesztes alapfeltetele az osok ismerete. Nem eleg, hogy van egy szep es jo szukam, azt osszerakom egy masik szep es jo kannal es szep es jo kolykok szuletnek. Tudni kell, mit hoz a szulopar az osoktol, mennyire lesz beltenyesztett az alom stb. Vannak olyan orokletes betegsegek, amikre szures nincs, de az osok ismereteben eleg jol meg lehet tippelni, hogy mekkora a kockazat a szuletendo kolykoknel. Ez minden allatfajnal igy van, a haszonallatoktol az allatkerti vadallatokig mindenhol van torzskonyv. Termeszetesen az osoket lehet fejben is vagy kockas fuzetben vezetni, nem kell hivatalos papiron, csak akkor joval nagyobb a kockazata annak, hogy penzehes emberek becsapnak.
2015. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos, csak annak, aki fajtatiszta kutyát akar. Akinek nem fontos, az pedig fogadhat örökbe menhelyekről.
2015. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért fontos, hogy legyen a mobilodnak garanciája? Anélkül sokkal olcsóbb...
2015. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Kinek fontos, neked ?
2015. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nekem nem fontos, gyönyörű, okos keverékem van a helyi menhelyről. Fontos viszont, hogy ne növeljük az ott lévő létszámot, ezért idejében ivartalaníttattuk.
2015. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!