Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táp mennyire higiénikus?

A táp mennyire higiénikus?

Figyelt kérdés
Ha nem lesz nyálas a kezem, akkor lehet olyat, hogy pl olvasok, látom, hogy valami megfelelőt tesz, dobok neki egy szem tápot, és folytatom tovább az olvasást? Vagy minden ilyen esetben kezet kéne mosnom?

2015. ápr. 26. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már olvasáskor is kezet kellene mosnod, mert a papír sem teljesen higiénikus.
2015. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kb igaza van az elsonek. Szoval, kb annyira higenikus, mint egy konyv. (Bar, valojaban higenikusabb)
2015. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem a higiénikust, hogy steril, csak annyi, hogy lesz-e valami bajom attól, ha olyasmit csinálok, mint amit példának leírtam a magyarázatban. Persze feltételezve, hogy nem vagyok könyékig a szájamban olvasás közben, és nyilván étkezés előtt kezet mosok, mint szoktam. :)
2015. ápr. 26. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

A válasz ugyanaz. Miért lenne egy tápszemtől előbb bajod, mint egy papírlaptól, vagy bármi mástól, amit megfogsz?

Te minden alkalommal kezet mosnál, ha valamihez hozzáérsz? Nem tudok olyan tápról, ami bármi fertőzést okozna azzal, hogy megfogja valaki.

2015. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha zsírosabb a táp,a kezed is az lesz és a könyv lapjait befogja. De ha nem az,akkor max tápszagú leszel,meg a könyv is. Ha nyers húst dobálnál neki na az már kevésbé lenne higiénikus :D
2015. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Nem tudok olyan tápról, ami bármi fertőzést okozna azzal, hogy megfogja valaki."


Értsd már meg, hogy nem arról van szó, hogy megfogom, és jajj, fertőzés, hanem arról a kimutatott tényről, hogy ha az ember megfog valamit a kezével, akkor abból meglehetősen rövid idő elteltével szinte biztos, hogy kerül a nyálkahártyáira is valamennyi, mert az ember gyakran nyúl az arcához öntudatlanul. Nyilvánvalóan nem arra vonatkozott a kérdésem, hogyha hozzáérek a tápszemhez, akkor bajom lesz-e tőle, hanem erre az egész dologra.


Úgy egyébként megkaptam a kérdésemre a választ, köszönöm. Csak kicsit elegem van abból, hogy itt mindent nagyon szájbarágósan kell kérdezni, különben a válaszolók ilyen hülyeségekre gondolnak, hogy azt hiszem, ha megfogom a tápot, akkor az bőrön keresztül fertőz. :(

2015. ápr. 26. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem értettem félre a fertőzéstől való félelmedet. Változatlanul áll az, hogy még annyi bajod sem lesz a táptól, ha bekerül a szádba némi maradéka a kezedről, mint akár egy újság, vagy kilincs megfogása után.

És akkor még egyszer....Mégis, mi a fene fertőzne meg egy tápból?

2015. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb tápot legalább ugyanolyan higiéniai és eü szabályok szerint gyártják, kezelik, mint a humán élelmiszereket. (sőt, ha összehasonlítom a 400 Ft/kg-os parizerrel vagy virslivel, akkor ez még inkább érvényes.)

Ha a humán élelmiszerektől nem lesz bajod, akkor hidd el a táptól sem.

2015. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi bajod. :) egy ismerősöm mindig meg is kóstolt 1-2 szemet ha új tápot adott a kutyáknak, "nehogy már ne tudjam, mit eszik a kutya" címen, és még mindig él és jól van :D
2015. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt a táptól ragadó, enyhén zsíros és szagos kezeddel összetapicskolnád a könyvet, kéztörlőnek odakészíthetnél egy konyharuhát, melynek az egyik felét bevizezed. Szerintem az hasznos lehet.


De egyébként táptól függ. Volt a kezemben olyan táp ami egyáltalán nem dzsuvázta össze a kezemet és volt olyan is, ami után kezet kellett mosnom.

2015. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!