Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogpucolás, fogkőmegelőzés/elt...

Fogpucolás, fogkőmegelőzés/eltávolítás céljára ti milyen csontot adtok a kutyáitoknak?

Figyelt kérdés
illetve még kérdésem hogy a marhalábszár csontot ti hol veszitek ha épp azt adjátok a kutyátoknak? Mert Fressnapfban néztem de 3000-4000Ft és én egy kicsit drágállom egy csontért. Köszi!
2015. ápr. 29. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Annyiért én sem vennék rágókát!

Én barffal (nyers) etetek. A farhát csirke, kacsa tökéletes erre a célra (meg az összes többi csontos, amit nyersen kap), pulyka, kacsa, csirke nyak, csirkecomb, kölyöknek/kezdőnek mellcsontot adtam, hogy megszokja, hogy ezt rágni és nem egyből nyelni kell mint a tápot.

Sok hentesnél, vásárcsarnokban árulnak "húsos csontot marhából" azokkal is jól elvan, de azokat tényleg csak játszani/rágcsálni mert nem tudja megenni.

Néhányan adnak szárakenyeret is erre a célra, de azért ez nem a legjobb megoldás, mert a kenyér nem tesz jót a kutyának, ellenben a húsos csontokkal.

2015. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előttem írtakhoz még annyit, a marha cupák / ízület// nyersen is remek fogtisztító. Természetesen a kistestűeknek inkább a nyak, stb és még a csirke, kacsafej is jó dolog.

Akkor tisztul a fog, ha lehetősége van a kutyának belemélyeszteni valamibe a fogát. Mint az embereknél a fogkefe, dörzsölés kell nem csak a szemfogaknak, hanem az összesnek.

2015. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 the kinologist ***** válasza:

Üdv kérdező!

Milyen kutyáról van szó? Mivel etetsz?

2015. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fogpucolasra es fogkomegelozesre tokeletes a kemeny szaraz kenyer!
2015. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3as német juhászkutya és csak sima táppal etetek!
2015. ápr. 29. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én nj-m hetente kap egy darab marhacupákot. Azon elvan a következő adagig. A húsos marhacsontot már rövidebb idő alatt elpusztítja.
2015. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, hol veszed a marhacupákot? mert nálunk hentesnél nincs, csak a Fressnapf-os 3000 Ft-ost lehet kapni.
2015. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Piac, hentes. Pesti vagyok.
2015. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Kerdezo mutatasz kepet a nemetjuhaszodrol? :) nekem is nemetjuhaszaim vannak :)
2015. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 the kinologist ***** válasza:
Nem muszáj a marhalábszárcsont! Mint előttem szólók jó a jó száraz kenyér vagy kifli, ilyesmi, amibe bele tudja mélyeszteni a fogát. Ha kicsi az nj a csirkenyakat nem adnám, mert ha rászorul a fogára macerás kiszedni. Csirkefarhát nyersen. Akciósan a legjobb az ár-érték arány, nem muszáj a marha...és a csontja is puhább.
2015. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!