Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy a kutya...

Mitől függ, hogy a kutya szereti a vizet, vagy sem?

Figyelt kérdés
Az én kutyáim nem csipik a vizet, nyáron ha kicsit megfürdetném pket, hogy lehüljenek, menekülnek. Imseröösmnek a kutyája megakarja harapni a vizet, a slagból, meg simán beugrik a Duánaba, ha ott sétálnak. Pedig nem szoktatta vízhez a kutyát. Mitpl függ, hogy egy kutya szereti a vizet, és nem csak kényszerből megy bele a vízbe?
2010. febr. 22. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
ész és bátorság. (bár az egyik függ a másiktól)
2010. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Az én nj-m is eleinte tartott a slagtól. Először a földön folyattam a vizet és a kezemmel dobáltam mellé . Ha elkezd utána kapdosni, már jó. Utána kicsit megemeltem a csövet és gyengén folyattam,hagytam, hogy odadugja az orrát .A végén magasabbra irányítottam a sugarat és fogd.. Azóta ,sajnos nem lehet tőle locsolni:))))

Folyóvízbe, stb vagy te is menjél be vele, vagy először dobjál be valamit, amiért bemegy.Eleinte csak a sekélyebb részre és látni fogod, mikor lehet beljebb merészkedni.

2010. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy egy kutya NEM SZERETI vizet még nem azt jelneti hogy hülye. Nekem mindegyik kutyám nagyon okos és ezt nem csak én mondom és egyik sem szereti a vizet. Nem érdekli őket. Ez nem azt jelenti hogy nem tudnak úszni vagy nem mernek belemenni. Kis korukban nem jártam úsztatni őket akkor miért érdeklődnének? Ha fürdetem őket egy szavuk sincs, szépen teszik amit kérek. A kutyáknak is van ízlésük.
2010. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hogy kiskorában volt-e rossz élménye. amikor a mi kutyánk kicsi volt, anyám nem bírt vele és lelocsolta, amitöl megijedt, (nem értek egyett ezzel a tanítással, de ez anyukám) most is tök fél a víztöl. ha haza megyünk nem bír magával és akkor is bejön ha nem lehet neki, ilynekor anyukám a szodás üveget az ajtóba teszi és a kutya kint marad. de annyira szeret játszani és annyira szeret engem, hogy ha nagyon meleg van sokszor oda hívom a slagghoz (amit utál) és engedi hogy átnedvésítsem a bundáját, apura ijenkor morog ezerrel, igaz hagyja. az unokaöcsém meg dobálja a köveket a vizes vödörbe és a kutya nyakig a vízbe merül cska hogy kiszedje.


hozzá szoktatni nem tudod, de mosdatást megoldhatod ha ovatosan kedvesen bele simogatod a szörébe a vizet.

2010. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
15.30 > ha az elsőre céloztál (rám), bocs, rosszul fejeztem ki magam. nem áll szándékomba szidni a kutyák / kutyáid értelmiségét. itt az észt nem arra értem, hogy okos, vagy buta a kutya. ész alatt sokkal inkább műveltséget értek, hogy ha Tudja, hogy nincs miért félnie a víztől, tudja, hogy nem bánt, tudja mi az, akkor valószínű nincs is baja vele. vagy ha rájön ő maga is, hogy képes úszni. elvégre alapból honnan tudná? - főleg ezt értem ész alatt. és persze, az, hogy nem érdekli a víz meg, hogy nem szereti nem ugyan az. a te kutyád (mint említetted) okos, így tudja mi az a víz, ezért nem fél tőle. -itt ez a kérdés-. az oké h nem érdekli, nem túl izgalmas dolog :) de legalább érti a dolgot.
2010. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
hallottam újfunlandiról is, aki nem szereti a vizet. pedig ő vízimentő, elvileg.
2010. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nyáron csak nedves ronggyal törölgetem át a kutyát és adok neki gyakran hűs vizet. Sosem megyek rá nagyban a vízzel, így nem zavarja. Magától is el szokott vonulni valami hűvös helyre, bokrok alá vagy ás magának kis fekvőhelyet és ott a hideg földön pihen napközben. Néha lelocsoljuk neki a földet és akkor még hűvösebb.


Amikor fürdetem, akkor ő is tiltakozik de én meg szoktam kötni. Muszáj, különben nem maradna egy helyben. Gyorsan átmosom kutyasamponnal és leöblítem langyos vízzel aztán megtörölgetem, megfésülöm és hagyom megszáradni a napon.


Amikor nagyon meleg van és a slagból nem hideg, hanem langyos víz jön akkor slaggal öblítem le. Azért is jó, mert pl a hasát könnyebb így lemosni, hiszen a slagból felfelé is megy a víz, önteni meg úgy igen nehéz lenne. :)


Nekem akkor is kapkod a víz után és beleiszik ha nagy palackból öntöm neki, nem csak a slagnál csinálja ezt. Ha slagozok sokszor akkor is iszik, ha nem szomjas egyszerűen bele akar nyalni mindig :)))


Tóban nem tudom fürödne-e mert még soha nem voltunk ilyen helyen, mifelénk nincsen. Ráadásul én nem tudok úszni így nem merném beengedni a vízbe, nem tudom tud-e úszni hiszen még sosem kellett neki több, mint 10 év alatt.


Szerintem hozzá lehet őket szoktatni a vízhez. Az enyémet egyébként kiskorában a szomszéd leslagozta, haragudott is rá egy ideig. Mégse fél a slagtól vagy a víztől.

Tegnapelőtt is egész nap kint állt az esőben, hiába magyaráztam, hogy menjen be az ólba... Nem tudom mitől függ, szerintem különböznek a kutyák minden kis apróság számíthat, hogy kölyök korától kezdve hogy nevelted.

2010. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem labim van, aki ugye genetikusan vizmániás .. mindegy hogy pocsolya, tó, folyo .. meglátja és rohan bele

aztán vettem egy törpesnaucert .. akikre azért nem jellemző a vízimádat ... azt hiszem ő is labradornak hiszi magát ... ha a nagy uszik, akkor megy ő is .. néha rettegek is hogy elsodorja a víz vagy bármi

egyébként a labi a kádas fürdetést meg a slagot rühelli, azonkivűl minden viz jöhet


kis vizibemutató:

[link]

[link]

2010. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Mi sem vagyunk egyformák, meg a kutyáink sem.

Nekem az egyik imádta, órákig képes volt úszni. A másik meg kétségbeesett akkor is, ha én mentem be úszni. Csak azért jött be, hogy a közelemben aggódhasson.

Van egy kutyám, aki azóta nem szere úszni, mióta egyszer iszapba süllyedt a lába. Nem értette, mi történik a víz alatt és megijedt.

2010. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
en ha jol tom minden kutya szereti a vizet..kiveve ha bele lett eroszakolva furdetesnel agy uszasnal egy toba....nagyon oda kell figyelni az ilyesmikre a kutyat csalni kell a kadba vagy ahol furdeted is....o magatol kell bemenjen a vizbe es nem bele lokjuk mert igy egy eletre megutalja a vizet..es felni fog tole....de mint mar mondtam minden kutya szereti csak ugyes kell legyel..hogy be tud csalni..ha meg nagyon fel akor kolyok koraba valami trauma erhete ami vizel kapcsolatos...
2010. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!