Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon frisé szőrének gépi...

Lili76 kérdése:

Bichon frisé szőrének gépi nyírásához, milyen méretű nyírófejek kellenek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 14:35
 1/4 anonim válasza:
Attól függ milyen hosszúra szeretnéd hagyni a szörét olyat raksz fel
2015. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan szőrös kutyámnak, a havanese puli keveréknek úgy szoktam vágni, hogy 1 centiset használok a testéhez. Aztán fél centiset használok a seggéhez hogy a kakája ne ragadjon oda csimbókokba. A lábfejénél és a sarkánál nullás gépel vágom le, mert ott koszolódik a legjobban.

A szeme alatt fél centissel kivágom, hogy a csipa ne ragadjon a szőrébe. Bátran lehet kísérletezni, 1 hónap alatt újra nő a szőre ha elrontod. Havonta szoktam igazítani rajta.


Amikor kicsi volt egyszer az orránál levágtam nullás géppel és kilátszott a bőre, az csúnya volt 1 hétig, de hamar megnőtt a szőre és elfedte amit hibáztam :)


A fülénél ollóval vágtam, de nagyon vigyázva, és a fülzsíros szőrt is levágom a füle alatt. A kozmetikus kitépi a füléből a szőrt, de én nem, mert nincs begyulladva a füle és nem kínozom, hisz az fáj. Nem kell kitépni.

2015. máj. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló tipikus példája annak, aki lehülyézi a kozmetikust, a kutyáját meg nevetséges formára nyírja. Lábfej meg sarok 0-ás? Azt ollózzuk. Fejet ollózzuk. Genitáliák és hónalj környéke nem fél centis fejjel megy. Fantasztikus, ha levágod a fülében növő szőrt, csak azzal a hallójáratból az még nem tűnik el. Ezért tépjük vagy szőroldózzuk. Egyik kozmetikus se akarja kínozni a kutyát.
2015. máj. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Én fűl szőr epiláló púdert vettem a Selbruha Kft-től nagyon jó.

2015. máj. 2. 07:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!