Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ordas parasztság tüzelő...

Miért ordas parasztság tüzelő szukát vinni vasárnap délelőtt a Városligeti nagyrét közepére?

Figyelt kérdés
2015. máj. 3. 10:02
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert meghülyíti a környéken lévő kan kutyákat, és ennek a gazdák nem feltétlenül örülnek.
2015. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg kérdés?

Szomorú, ha ez a kérdés komoly...

2015. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az ivaros kan kutyák meghülyülnek és szenvednek tőle. Remélem csak kamu kérdés...
2015. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
A kérdés nem igazán komoly, hanem kissé költői, a ma délelőtti konfliktusom alapján. Természetesen nem nekem volt tüzelő amsztaff szukám, hanem az én 11 hónapos kan kutyám hülyült meg, és kisebb szóváltás alakult ki. Én kérdeztem- mikor az egyébként teljesen jólnevelt, visszahívható kutyám nyílpuskaként ment oda és azonnal megmászta, hogy "Ugye nem tüzel???", mire a hölgy mosolyogva: "De bizony:)))". Erre mondom, hogy ez kissé veszélyes, nem gondolja? Ő pedig: "Csak túléljük valahogy." Mondom, nem őmiattuk aggódom, hanem a konfliktusok miatt, vagy a kutyám elszökése miatt. Ugyanis csinálta már, hogy tüzelő szukával találkoztunk, ott a kirobbanó konfliktus után pórázra vettem, és elindultunk vissza a Liget másik végén álló kocsimhoz, és mikor a kocsinál levettem a pórázt, akkor át a ligeten, eltűnt a szemem elől, és a Dózsa Gy úti parkolóban fogták meg a tüzelő szukás gazdák, és ott vártak be engem. Pedig akkor már vagy 10-15 perce a másik irányba gyalogoltunk, és azt hittem, hogy már nem foglalkozik a tüzelő kutyával. Az a baj, hogy ilyen helyzetekben az embernek nincs kedve elkezdeni ordítozni, vagy csak szimplán kioktatni, főleg, ha több, másik kutyás is van a tüzelőékkel, akik védik. Mert most is ez volt.
2015. máj. 3. 11:22
 5/43 anonim ***** válasza:
41%
Tehát szerencsétlen szuka 4 hétig kb üljön a kétszobás lakásban, sz*rjon maga alá, vagy esetleg a mellékutcákon bujdosva, az éjszaka leple alatt vigyék ki csak nagy szégyenkezve, csak mert a te kutyád nem képes uralkodni magán? Az még talán oké, hogy ne másszanak egymás orra alá, de a tiéd messziről is elment. Ilyen alapon egy szuka se lépjen ki soha a házából ha tüzel, mert még a végén megérzi a tiéd akkor is ha a közelében sincs és elrohan... Nekem szuka kutyáim vannak, de szerintem a két nemben ugyanakkor fajfentartási ösztön van, érdekes mód mégsem okozott soha gondot az irányításuk tüzelés alatt.
2015. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is hatalmas bunkóság tüzelő kutyát kutyák közé vinni, csak az igazi tajparasztok csinálják, meg akiknek fogalmuk sincs a kutyás etikettről. És igen, nekem is volt tüzelő szukám, kb. 5 alkalommal tüzelt, míg nálam volt, vittem is őt sétálni, csak nem a kutyák által gyakran látogatott helyre. Ez Budapesten tény, hogy nehezebben megoldható, de aki nem tudja megoldani vagy ivartalanítsa a kutyát, vagy szálljon tömegközlekedésre, és vigye ki a város határába. Esetleg próbáljon meg olyan időpontban menni, mikor tuti kevesen vannak kint.
2015. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy tudom a kan kutyákat is lehet ivartalanítani, nem? De igazából erre a kérdésre nincs megfelelő válasz. A gazdája döntése, hogy ivartalanítja vagy sem, személy szerint én sem vagyok a híve annak, hogy kivegyék a kutyám belső szervét, mondjuk nekünk a kertes házunk van, nem is adódik belőle semmi probléma. Szerintem legyünk megértőek egymással, lehet fiatal kutya volt, a gazdája sem ér rá bármikor a nap folyamán hogy megsétáltassa, ahogy senki sem, fogd szorosabbra a pórázt és ha nyugodtabb sétáltatàst szeretnél úgy gondolom -ahogy már írtad is- meg tudod oldani az évnek ebben az időszakában. Ne bántsuk egymást ha nem látunk a másik ember életébe, ne csak azt várjuk hogy mások feleljenek meg nekünk, néha mi is változtassunk a szokásainkon, keressük a békét.

Remélem rendeződik a problémád, kèrdező!

2015. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
68%

Tudod mi a parasztság? Ezért leparasztozni a másik gazdát!


Tehát ha valakinek ivaros szuka kutyája van, az már ne is vigye ki egy jobb helyre a kutyáját, sőt bujdokoljon több hétig? Hát ez nagyon fair.

Futtatóra oké, hogy nem megy be tüzelő szukával az ember, AKKOR, amikor tele van kan kutyákkal, de a Városliget tudtommal NEM kutyafuttató (bár egyesek annak hiszik...), hadd menjen már oda ki az, aki akar.


Ha meg a kedves gazdik póráz nélkül viszik a kutyájukat igenis gyúrjanak rá, de NAGYON az önfegyelemre. Érdekes, vannak itt a gyakorin is olyanok, akik póráz nélkül sétáltatnak és igenis el tudják hívni tüzelő szukától. Ha meg nem megy, akkor tessék pórázra tenni VAGY viselni a következményeket.


És mielőtt nekem esnétek, nekem is kan kutyám van és amíg ivaros volt, addig se puffogtam a tüzelő szukás gazdák miatt! Ha olyan helyre mentünk ahol tüzelő szukák voltak, akkor nem köpködtem magamban rájuk hanem szépen mentünk másmerre.


Sőt olyan is volt, hogy a belvárosban én fogtam meg egy szuka kutyát, mert a profi gazdi póráz nélkül vitte tüzelés idején, a kutyus meg annyira be volt gerjedve hogy odaszalad a pórázon sétáltatott (akkor még ivaros volt) kanomhoz. Most akkor ilyen alapon én voltam a hibás?


Az eszem megáll, tényleg.

2015. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő lévén 4 szukám van és 2 kanom. Egy szóra le tudom tiltani a kan kutyát arról, hogy próbálozzon a szukánál. Tekintély és nevelés kérdése nem pedig leparasztozni kell a másikat!
2015. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

"Tehát szerencsétlen szuka 4 hétig kb üljön a kétszobás lakásban, sz*rjon maga alá, vagy esetleg a mellékutcákon bujdosva, az éjszaka leple alatt vigyék ki csak nagy szégyenkezve, csak mert a te kutyád nem képes uralkodni magán?"


Igen, pontosan. ILletve nem csak az én kutyám, hanem ezek az ún. kutya nevű állatfajhoz tartozó hím egyedek.

Egyébként milyen hülyeségeket beszélyz? Egy ösztönvezérelte állat, hogyan uralkodik a szexuális ösztönein? Tüzelési időszakban egy kan még a kerítés alatt is képes kiásni magát egy lány után, és a világ végéig szaladni. Ha ezen az ösztönön lehetne uralkodni, (vagy tudna a kutya), akkor nem működne a fajfenntartás. Meztelen nőnek sem ajánlatos a kikötőben sétálni, mikor kikötött a hadihajó.


Lehet vinni a tüzelő kutyát éjszaka, vagy a közterületek nem frekventált kutyás részére, vagy mint pld a hajógyári szigeten a jobboldali részre viszik a tüzelőket. Ha a kérdést olvasod, nem az a bajom, hogy szabadba vitte a tüzelő szukáját, hanem az, hogy kutyás csúcsidőben a városligeti nagyrét közepére. Nem mindegy.

2015. máj. 3. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!