Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik egyáltalán ilyen...

Létezik egyáltalán ilyen kutafajta?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kutyát, de sajnos van pár feltétel.

- Legyen értelmes, könnyen tanítható

- Maximum közepes méretű, de inkább kicsi

- Kertben tartanánk

- Ne legyen túl nagy mozgásigénye, persze szeressen játszani, de ne napi 2-3 órát kelljen vele kimenni, mert nem lenne erre időnk

- Legyen szívós, betegségre kevésbé hajlamos fajta

- És ne legyen sok gond a szőrével (hogy sokat kell fésülgetni vagy sokat hullik)


Csak érdeklődök, ne hurrogjatok le, hogy "az ilyennek nem való kutya" stb.



2015. máj. 6. 18:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. *Létezik egyáltalán ilyen KUTYAfajta?
2015. máj. 6. 18:59
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Kistestű kutyát eleve nem tart kint az ember csak a kertben. Ha napi 2-3 órád nincs a kutyára, ami nem sok, miért akarsz kutyát egyáltalán? A leírásodnak talán egy menhelyi keverék felelne meg. Gondolom, nem akarsz fajtatiszta kutyára 100 ezreket kicsengetni.
2015. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
19%
De van a labrador
2015. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
12%

Egyértelműen a Border Collie a te kutya fajtád ! :)

A legértelmesebb kutyafajta a világon (nézz utána ha nem hiszed) A mérete pont közepes. Kertben érzi jól magát. Könnyen tanítható de fontos hogy ne bánj vele rosszul (pl: verés) mert arra érzékeny. A foglalkozás az a kényes pontja de az én kutyámmal sem tudok annyit foglalkozni. Persze ez nem azt jelenti hogy rá sem nézek de ritkábban tudok vele játszani. Ha nagyon nincs időd rá mindenképpen legyen neki valami amit rághat, azt imádják. A szőre is közepes, nincs sok gond vele, havonta egyszer kétszer ha kicsit kifésülöd neki bőven elég.. Jellegzetes betegségei nincsenek de kullancs szezonban oda kell rá figyelni a hosszabb szőr miatt a kullancsokra. Teljesen egyet értek veled! körülbelül én is ilyen feltételekkel vettem! A mozgáshoz még annyit hogy ha nem olyan kicsi a kert akkor kielégíti a saját mozgásigényeit! Teljes mértékben ajánlom! :)))

2015. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, nagyon köszönöm, utánajárok a border collie-nak!

Kedves Első, természetesen keverék is szóba jöhet, egyébként is örökbefogadni szeretnék. De mint írtam, egyelőre csak érdeklődök.

2015. máj. 6. 19:24
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
A border collienak napi 2-3 óra mozgás nem elég, és fésülni kell a szőrét. Nem neked való fajta.
2015. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
A collienak nagy a mozgás igénye, nagyon nagy. A labrador inkább nagy termetű, mintsem kicsi. Nézz korul a terriereknel,többnyire kicsik, jatekosak, de mozgatni minden kutyát kell, ezt ne feledd. Nekem westiem volt kinnt, de neki sok ápolást igényelt a szore, es gyakoriak náluk a betegségek, tehát o ki love, de ezek ellenére merném ajanlani:) Viszont ami legelőször az eszembe jutott az a parson vagy a jack russel volt. Egy ismerősöm lakásban tartja, napi párszor leviszi, le mozgatja, szorere nincs gond es nagyon okos kutya. Ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor korbenezhetnel a menhelyeken, ott is biztos talalnal az igényeidnek megfelelőt:) meg ami szoba jöhetne az szerintem a beagle, tacskó, corgi...
2015. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
9%
Ha nyugodtabb természetű border collie-t választasz és rövid szőrűt akkor nem lesz gondod sem a mozgásigényével, sem a szőrével, nekem hosszú szőrűm van, de nagy a mozgásigénye, agility-re vettük, viszont rengeteg olyannal találkoztunk, amelyik már kiskorától kezdve lusta volt... Nagyon meglátszott rajta és állandóan csak feküdt nyilván nem azt hoztuk el versenyeztetni...
2015. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Border collie :DD haha jót nevettem napi 4-5 foglalkozás minimum kell nekik. Nem tudom milyen bordered van. De én nem egyet ismerek és bizony napi 4-5 órákat foglalkoznak a kutyákkal.Jó persze nyilván nem minden nap 5 óra,hanem időnként 3.De napi 2-3 óránál kevesebb foglalkozási idővel még egy csivava is megbolondulna.Nagyon kevés.


Ha ennyire nincs időd kutyára, akkor miért kell?

Dísznek?

Nem lehurrogás,csak egyszerűen neked tényleg nem való kutya.


Kistestűek abszolút nem valóak kintre!


Egy kerti kutyával is ha nem is minden nap,de 2 naponta el kell vinni 2-3 órára mozgatni,sétálni,szocializálni.

Ezen felül amikor nincs séta legalább délután 2 óra labdázás,trükközés.


Ugyan is ha egy kutyának nincs ki elégítve a mozgás igénye a következők lesznek:

-felássa a kertet

-elszökik

-szétrág mindent ami a kertben megtalálható

-feszült lesz-> ebből következik,hogy bizonyos szitukban agresszívvé fog válni.



Van egy rossz hírem!!


"És ne legyen sok gond a szőrével (hogy sokat kell fésülgetni vagy sokat hullik)"


Amelyik kutyának nem hullik annyira a szőre azt fésülni kell 2-3 naponta

Amelyiket nem kell fésülni annak meg piszkosul hullik a szőre


Akárhogy is nézem a kérdést meg a feltételeidet,nem akartam bunkó lenni meg semmi.De ezekhez a feltételekhez nem való kutya. Vagyis nincs ilyen kutyafajta!


Eleve olyan ne vegyen semmilyen kutyát akinek NINCS IDEJE!!

2015. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint Border Collie is kilőve... írta valaki a terriereket. Az első kutya, ami eszünkbe jutott, a Jack Russel Terrier volt, de utánaolvastam, és nagyon sok helyen írják, hogy nem való tapasztalatlan gazdának, mert nehéz megnevelni.

Kedves Utolsó! Lehet, kicsit félreérthető voltam ezzel, hogy nem lenne semmi időm. Én szeretnék vele foglalkozni és nem dísznek venném, de ott az iskola, a munka, tanulni is kell. Úgy gondoltam, a kertben sokat lenne, ott tud futkározni, és egy nap olyan fél-egy órára vinném sétálni, azon kívül meg játszanék vele a kertben. Hétvégén és nyáron persze több időt tudnék vele tölteni. Így se lenne jó?

2015. máj. 6. 20:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!