Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyát szeretnék. Kertes...

Első kutyát szeretnék. Kertes ház, hatalmas udvarral. Kinti tartásra. Igényeim: családbarát, ugyanakkor házőrzésre is alkalmas legyen. Írnátok nekem ilyen fajtákat? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

Német juhász. Vizsla. Labrador.

Ezek jutottak most eszembe.

2015. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

ne csak az igényeidet írd le, hanem hogy mit tudsz nyújtani a kutyának, mivel neki is vannak igényei!

a nagy kert nem elég, naponta kell vele foglalkozni, sétálni, tanítani, nevelni, kölyökként ez napi több órát is jelent. meg tudod ezt adni neki?

2015. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Anndrea válasza:
17%
Boxer, Rottweiler, Bullmasztiff.
2015. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
50%
Labrador nem felel meg házörzőnek de a németjuhász szerintem is ideális:)
2015. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Labradort szeretnék,de azt írják, hogy egyáltalán nem alkalmas házőrzésre. A boxer,roti,meg ezek egyrészt nem tetszenek,másrészt kemény állatok, azok még a szomszédnak is nekimennének. Heti 3-4 napot tudok rászánni,a maradék napokon nem vagyok otthon,de édesanyám igen. Ő tudna vele foglalkozni.
2015. máj. 8. 21:20
 6/21 A kérdező kommentje:
Apropó németjuhász, nagyon szép kutya,és abszolút ideális,de az a bajom, h csomó embernek az van,vagy annak a keveréke. Labrador nem olyan gyakori,mint a németjuhász. Tehát németjuhászt nem szeretnék, és a színével sem vagyok megbékélve. :S Szeretném, ha a kutya olyan legyen mint én, a németjuhász jelleme nem passzol hozzám. Köszi az eddigi válaszokat,de várok még ajánlatokat.
2015. máj. 8. 21:23
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes szempontjaid vannak a választáshoz...

Konkrétan melyik emberi vonást kellene a kutyának felmutatni, hogy neked megfelelő legyen?

Kérlek olvass utána a kutyatartásnak, és beszélj tapasztalt kutyatartókkal, akik értenek hozzá.

Hidd el nem akarok rosszat, de soraidat olvasva nem vagy felkészülve a kutyatartásra...

Várni kellene még vele...

2015. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az előttem szólóval. Nem igazán kellene neked még az a kutya. Mi az, hogy olyan legyen mint te? Azért nem lesz olyan mint te mert ő nem fogja válogatni a gazdáját mint ahogy te a kutyákat. A németjuhász egy tökéletesen megfelel a kérdésben leírt szempontjaidhoz. És az miért fontos hogy sok embernek van? Szerintem nem kiállítási kutyát szeretnél, bár nem is ajánlom mivel 3-4 nap foglalkozás vele bőven kevés. Szerintem az lenne neked a fontos, hogy egy szerető, hűséges kutyusod legyen és nem egy tárgy amit mutogathatsz.
2015. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha kellően nagy az az udvar, akkor komondor. Családbarát, kiváló házőrző, átlagos foglalkozásigényű. A kuvasz is kiváló kutya, de a komondor híres a jó ítélőképességéről. Tenyésztők tudnak segíteni a megfelelő kölyök kiválasztásában, ill. azt tudni kell, hogy 2 éves korig nem biztos, hogy nagyon fog bármit őrizni.

Szintén érdemes utánaolvasni és a tenyésztőnél informálódni a fajta neveléséről.

2015. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

"Szeretném, ha a kutya olyan legyen mint én, a németjuhász jelleme nem passzol hozzám." +ez a színes dolog


Miért, te milyen jellem vagy? Válogatós, csak a külsőségekre menő? Ne haragudj meg, hogy ilyet írok, de nem hiszem, hogy már megérettél egy kutyára.

2015. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!