Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdo kutyakozmetikus vagyok...

Kezdo kutyakozmetikus vagyok hogyan szerezzek uj klienseket?

Figyelt kérdés
Mar kb 1 eve elvegeztem a tanfolyamot, most fogok egy pici szalont nyitni, az ismerosoknek a kutyait szoktam nyirni neha, bar ok inkabb ingyen szeretnek... Azt mondjak hogy szepen dolgozom, de az a baj hogy pl masok akiknek ajanlottam ok ahhoz jarnanak tovabbra is aki eddig nyirta a kutyajukat arra hivatkozva hogy ok igy szoktak meg. Felek hogy nem lesz ez igy jo.
2015. máj. 9. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor a mi közelünkben nyílt kozmetika, akkor úgy csinálta a kozmetikus (neki van kutyája)elment vele sétálni, beszélgetett emberekkel és szórólapokat osztogatott. Szerintem ez egy jó ötlet :)
2015. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megoszthatod interneten, akár a helyi tévében, hogy új szalont nyitottál, persze bizonyos időnként, mondjuk havonta-két havonta nem árt újból megújítani.
2015. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak a hirdetésen múlik. Ha nem hirdeted magad, nem lesz kuncsaftod, mert nem tudnak rólad. Hirdethetsz újságban (az apróhirdetés rovatban), szakmai telefonkönyvben, létrehozhatsz magadnak egy honlapot, ahol az érdeklődők mindenféle infot megtalálnak, aztán kirakhatsz tájékoztatókat a szolgáltatásaidról állatorvosi rendelők faliújságjára, reklámozhatod magad állatkereskedésekben, stb...


Annak, hogy hol hirdeted magad, csak a képzeleted szabhat határt :)

2015. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tessék ötletes hirdetéseket csinálni, ha értesz hozzá, és jó vagy, menni fognak hozzád. Remélem, nem csak kicsi kutyákat nyírsz:)
2015. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem meg ezeken kivul az otletem: hogy a ceges logoval diszitett felsoben szorolapozni es fodrasszalonokban szorolapokat kirakni ahol engedik. Szerintetek jo otlet?
2015. máj. 9. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, miert ne..

Ott van a Facebook , ott is hirdethetsz, kérd meg az ismeroseidet hogy osszák meg.

2015. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legcélravezetőbb a helyi kutyásokat összegyűjtő oldalakon, fórumokon, facebook csoportokban hirdetni. Érdemes nagy kedvezménnyel dolgozni az elején, hogy "odavonzza" a gazdikat. Ha engedik állatorvosi rendelőkben is hagyhatnál pár szórólapot. Esetleg összefoghatsz állat felszerelést árusító boltokkal, hogy kölcsönös (egymásnál) hirdetést csináljatok. Érdemes faliújságokra is kitenni, lépcsőházakba. A helyi állatmenhely lehet még nagyon jó "társ". Mond meg, hogy minden rájuk hivatkozó 2-3 kutya után nyírsz egy menhelyit ingyen. (Valószínű így reklámozni fognak.) Ha semmilyen engedményt nem teszel, csak szórólapot osztogatsz sajnos nagyon nehezen fog beindulni.


Az ismerőseidnek meg finoman (vagy kevésbé finoman) el kell magyarázni, hogy te ebből élsz és most nyitottál, téged sem szolgálnak ki ingyen az abc-ben...

2015. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kuponokat osztogathatsz, pl ingyen karomvagasra vagy 10% kedvezmenyre jogositot. Csinaltass magadnak egy IGENYES honlapot (tehat ne ilyen gportal-os meg hasonlokat, ezen nem szabad sporolni). Csinalj egy facebook oldalt es ott is csinalj akciokat (pl ingyen nyiras/1000 forintos kupon stb minden x. megosztonak). Kicsit asd bele magad a marketingbe, keresooptimalizalasba, uzleti tervezesbe mert lehetsz te a legjobb kozmis, ha nem tudod eladni magadat es menedzselni az uzletet, akkor nagy esellyel hamarosan lehuzhatod a rolot. Ismerosoknek pedig magyarazd el, hogy nem tudod ingyen vallalni oket, mert te ebbol elsz.
2015. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok vizsgázni kutyakozmetikából :)


Ezen én is gondolkoztam,hogy vendégkör kialakítása miként.Mondjuk ebben a városban nem szeretnék ahol lakok,mert saját oktatóm konkurenciája nem szeretnék lenni.


Így majd Pesten próbálok szerencsét.


Szórólapozás ezerrel, nagyobb testű kutyák vállalása,persze ha van hozzá felszerelés pl vízkicsapató jelentősen meggyorsítja a szárítást.Mint egy kau-t hajszárítóval szárítani :D


Lehet nyitási kedvezmény is.Vagy első 10 vendég 20% kedvezmény. stb stb.


Kocsidra,ha van akkor csináltatni nagy matricát amin a kozmi neve,elérhetőség van. Facebook oldal,én ezt javaslom inkább mai világban jobban megy a face...megosztani mindig..Helyi újságba hírdetni,több oldalon. Szórólapozás..


Menhelyi kutyusokat is kedvezménnyel nyírsz,csak fel kell mutatni egy papírt,asszem a menhelyről kiadott kutyákhoz adnak vmi papírt,szerződést az örökbe fogadásról..


Akkor a munkáidat ha lefotóztad azokat feltenni mindenképpen.


ismerősöknek eleve nem szabad az ilyet ingyen vállalni max áron alul, pl mondjuk yorki 2000-2500, egy szalonba 3-3500 ft körül mozog.Ezt az oktatók is mondták,hogy ismerősöknek csak olcsóbban csináljuk,de semmiképpen sem ingyen!! Erre rászoknak és utána nem fogsz 1000 ft-ot sem kicsalni belőlük! Te meg ebből élsz,na meg ha el kell küldeni éleztetni a gépfejeket,ollót miből fizesd?


Nekem ami gáz,hogy az összes ismerősöm az oktatómhoz viszi a kutyáját,mi is régebben hozzá vittük :D Szóval így fura helyzet..

2015. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2015. máj. 10. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!