Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát panelba? Mit...

Nagytestű kutyát panelba? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm akar kutyát panelba, de alig van otthon dolgozik, megy a gyerekekért stb. Gondolom őt többször le kell vinni sétálni főleg mikor kölykök.


Én kertes házban lakom egy labradorom van ő kinti-benti, és egy whippetem ő általában bent van. Szóval tudom milyen mikor itt futkosnak körülöttem, néha lépni nem tudok tőlük és ezt én nagyon nehezen tudom elképzelni egy kis panellakásban.



2015. máj. 12. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Miért, ha egy öt kilós terrier pörög a fejeden a panelben, az jobb? :) A méret az egyik utolsó dolog, amit figyelembe kell venni kutyaválasztáskor, az aktivitás meg a temperamentum sokkal fontosabb a problémamentes együttélés szempontjából.

A panelkutyák egyébként általában nyugodtabbak a kertieknél, mert náluk nem lehet ellógni az elegendő sétáltatást, meg éppen a viszonylag szűk tér miatt legalább egy minimális nevelést is muszáj a gazdáknak eszközölniük. Napi háromszor lent vannak, bandáznak a többi kutyával, rengeteg inger éri őket, jól elfáradnak, szemben a kerti kutyákkal, akiket "hát nagy a kert, majd kirohangálják magukat" alapon alig visznek ki világot látni, meg hogy történjen velük valami, halálra unják magukat, naná hogy nem lehet bírni velük.

Egy kölyök után meg persze takarítani kell, meg sűrűn levinni, de aki ezt nem akarja bevállalni, az örökbefogadhat idősebb, már szobatiszta kutyát is.

2015. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Nem való panelba ,csak a kifejezetten szobakutya-ölb- társasági eb.

Az hogy ennek ellenére boldog boldogtalan hatalmas nyájterelő ,birtokvédő,harci, vadászebeket tart szobakonyhában az még nem bizonyíték csak egyszerűen butaság és kínzás. De a kutya úgy se fog panaszkodni mert nem tudhatja milyen lehet másként élni.

2015. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ezzel vitatkoznék. Való panelba, ha rendszeresen le van vive egy nap 1-2x és kielégíted a mozgás igényét.
2015. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lift a panelban, vagy földszinti a lakás, akkor teljesen mindegy, mekkora a kutya (nyilván ha fizikailag nem fér el a lakásban sehol, akkor ez azért szab egy határt). Lépcsőzés nem tesz jót a kutyának, ennyit érdemes megfontolni.
2015. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1es amit írtál a kertes kutyákról azzal én is találkoztam mikor viszem őket sétálni, hogy 'Minek sétáltatod hiszen kertben laknak?', én meg ezt sose értem.


Ír vagy angol szetterről lenne szó.

2015. máj. 12. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát aki szettert én ismerek, az kiválóan ért az órákon keresztül elfolyva heveréshez. Persze mikor futás van, akkor megy, mint a villám, de mégse egy border collie.

Itt a gyenge pont az, hogy amint írod, a leendő gazdának meghalni sincs ideje. Így ne vállaljon kutyát. Főleg ne munkakutyát, mert a szetterek is azok. Egy dolog, hogy délelőttönként elheverészik a kanapén, de tisztességesen le kell mozgatni, mert szétcsomagolja a lakást.

2015. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Azokból azért ki lehet fogni elég lelassult darabokat is, nem rossz választás, ha jól megnézi magát a kutyát is, nem csak a fajtát. Azt nyilván nem tudom megítélni, hogy neki mennyi ideje lesz erre, de mindenesetre a kutya szempontjából nincs akadálya a lakásban tartásnak.
2015. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!