Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet a kutyának láncot...

Hol lehet a kutyának láncot venni és mennyiért?

Figyelt kérdés
Mielőtt letámadna mindenki nem a saját kutyám akarom kikötni. Van egy ismerősöm akinek van egy kutyája szerencsétlen 1m hosszú láncon.. nagyon sajnálom és úgy döntöttem ha megharagszik ha nem veszek egy hosszabb láncot a kutyának ha már elengedni nem lehet.
2015. máj. 26. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincs olyan, hogy kutyalánc. Sima láncot raknak rá és ennyi. De ha ennyire speciálisan kutyás dolgot akarsz akkor vannak fölbeszúrható flexi pórázok, a funkciójuk ugyanaz, csak könnyebb és a fölösleg nem a földön lóg hanem visszatekeredik a helyére.
2015. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként OBI meg hasonló barkácsboltban vehetsz láncot.
2015. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
80%
az előírt törvény szerint 3-4-m hosszúnak kellene lennie.
2015. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet csinálnék inkább egy futó láncot (nem tudom hogy hívják), amikor pár méterre egymástól leszúrsz valami rudat, az van összekötve, és azon fut a lánc. Szerintem önmagában a hosszabb lánc nem megoldás, mert az olyan ember aki ilyen rövid láncon tart kutyát, azt az sem fogja érdekelni, ha feltekeredik. Márpedig mindig egy idő után feltekeredik. Szerintem ilyen futón a kutya biztonságosabban tudna közlekedni nagyobb területen. De halkan megjegyzem én inkább a gazdinak vennék láncot.
2015. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
28%

valószínű és jobb ötlet mint tényleg hosszabítani mivel arra sok forgó és karabíner kel! hogy ne akadjon össze a lánc.

csak egy erős hosszú drót kell és fikszálni mind két végét.

:D

2015. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
A törvény szerint a kutyát csak futóláncra lehetne tenni....elvileg
2015. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vas-műszaki boltban sokkal olcsóbb, mint obi, praktiker, és társaiban!!
2015. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent az az olcsó? 3-4métert legalább szeretnék. Nem a saját kutyámról van szó sajnos többet nem tudok tenni, örülök ha nem küldenek el a francba, kell még a lánchoz valami?
2015. máj. 26. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem tehetsz többet, akkor karabiner kell még. Nagyon rendes tőled, hogy a harag kockázatát vállalod, majd írd meg hogyan reagáltak rá. Azért majd azt is vedd figyelembe, hogy lehet van valami az udvarban, amit nem akarnak, hogy elérjen a kutya. pl. bokor, amit nem akarják hogy kipisilje stb. Ezt beszéld meg velük, mert akkor át kell helyezni egy olyan területre, ahol a hosszú lánccal is kényelmesen és akadálymentesen tud mozogni. Muszáj lesz ebben is segédkezned ha jót akarsz a kutyának, mert valószínűleg nekik a kutya érdeke a legkevésbé fontos. Kényes dolog ez, nem egyszerű, de sok esetben nagy duzzogva elfogadják a segítséget, mert a lelkük mélyén ők is tuják, hogy nem helyes amit csinálnak. Voltam már én is ilyen alkalmi kutyamentő, és hol jobban, hol kissé kényelmetlenebbül jöttem ki a dologból. Csak hát ilyenkor az emberben mindig felmerül az örök kérdés, hogy minek az ilyennek kutya?
2015. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!