Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hiteles ez a felmérés?

Mennyire hiteles ez a felmérés?

Figyelt kérdés

Intelligencia teszt: [link]

Nekem fura, hogy a collie, akit már száz éve nem tenyésztenek munkára, ennyivel megelőzte a malinoist, akiknek a nagyrésze munkakutya, rendőrségen is alkalmazzák. A puli a yorkshire terrierrel van egy szinten. Az ausztrál juhász a kuvasszal együtt csak 42.


2010. febr. 26. 15:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Tévedsz! Igenis tenyésztik még ma is munkára, de az a gyakoribb, hogy kedvencként tartják!
2010. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy van 3 tenyésztő, akik munkára tenyésztik, de azért nem említeném egy lapon a belga juhásszal.
2010. febr. 26. 15:55
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Jópár olyan van benne amire gondolni sem mertem volna... azért nem ezek alapján fogok választani.
2010. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

szerintem egyébként ez olyan, mint az embereknél..

mármint, egy bizonyos fajtából van okosabb és kevésbé okos kutya is.

ez is csak általánosítás.

kivételek mindig voltak, és lesznek is:)

2010. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy van az adott fajtából is okosabb meg butább. De egy hiteles felmérésnél több száz kutyát vizsgálnak az adott fajtából. Ne mondja azt nekem senki, hogy az átlag yorki megelőzi az ausztrál juhászkutyát! A yorki a 27. az aussie pedig a 42. Ezt nem tudom elhinni!
2010. febr. 26. 16:06
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A border collie és a collie nem összetévesztendő! A border collie nem egyenlő a collie-val, ugyanis a collie az a skót juhászkutya! Nagy különbség! Nem mellesleg a border collie-t manapság is tenyésztik munkára, méghozzá elég szép számmal!
2010. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudom én is a skót juhászra gondolok! Azért ismerem ennyire a fajtákat. Nézd meg, a skót juhász a 16. a malinois pedig a 22.
2010. febr. 26. 16:09
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
nézz utána a felmérést illetően, hátha írnak róla valamit más oldalak is, hitelességét illetően.
2010. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Utánanéztem. A felmérés készítője a Columbia Egyetem professzora. Nagyon sok helyen hivatkoznak a felmérésére. De nekem ez akkor is hihetetlen.
2010. febr. 26. 16:14
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja oké, félreértettem, de most már visszaolvastam alaposabban. :D

Amúgy szerintem nem lehet ezt ennyire leegyszerűsíteni. Láttam már elég meglepő dolgokat. Szóval azt gondolom, ez függ attól, hogy mennyit foglalkozik a kutyával a gazda és ezt milyen MINŐSÉGBEN teszi, függ attól, hogy milyen a kutya-gazda viszony (rangsor) és függ attól is - ezt tapasztaltam - hogy mennyi időt töltenek együtt a kutyák a gazdájukkal. Nekem az a meglátásom, hogy az emberek hajlamosak a fajtának túl nagy jelentőséget tulajdonítani és az egyedet önmagát elfelejtik, mert ráhúznak olyan sztereotípiákat, amiket az emberek a fajtáknak tulajdonítanak. Holott szerintem az állat belső tulajdonságait a fajta csupán 30%-ban határozza meg, a többit a külső ingerek, tapasztalatok és a nevelés határozza meg. A genetika (jelen esetben a fajta) a belső tulajdonságoknak csak kb. a harmadát határozza meg.

2010. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!