Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat, hogy a kerítésnél ne pitizzen az idegeneknek? Hanem házőrzőként viselkedjen!

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél villanypásztort a kerítéshez, akkor nem fog odamenni. Vadítsd be.
2010. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Ő ilyen, ha megpróbálod megváltoztatni, kiszámíthatatlan lesz és téged is megtámadhat vagy félős lesz és azért nem fog őrködni.
2010. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem biztos hogy be is enged valakit.Kiirtani az alaptulajdonságát nem szabad mert elöttem írták hogy az visszaüt.A normális kutya a területén kívül nem támad.
2010. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapból nem egy háőrző fajta tehát nincs benne meg az az öntudatos, kicsit "tulajdonosi" érzés a területével szemben, akkor arra ihatsz hideg vizet. vannak módszerek, amivel lehet vadítani, de azok ártanak neki, és ha megpróbálsz így változtatni a jellemén, visszafelé sülhet el (félős lesz, stb).

Mi is hosszasan kerestük azt a kutyát, aki mutat egy kis hajlandóságot a távolságtartó, idegenekkel bizalmatlan viselkedésre. Szerencsére jól ítéltük meg a jeleket, és a mostani kutyánk ilyen. nagyon jól védi a területet, őrzi a házat, de közben nagyon vidám és játékos is.

Szóval ilyennek többé-kevésbé születni kell, valamint az is számít, milyen kutyától tanul kiskorában ( mi azért hagytuk az anyja mellett visonylag sokáig a miénket, mert az jó őrző volt, és tanult tőle).


Ennyit tudok mondani.

2010. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: még az használ egy kicsit, hogy ha mégis néha őriz, ugat, vagy bármi, akor meg kell dícsérni, esetleg mondani hozzá valami vezényszót, pl Őriz, vagy Ugat.
2010. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

van erre egy bizonyos őrző-védő betanítási forma.

képzés.

kutyakiképző elmondja neked mit hogyan csinálj.

nekem van egy ilyen könyvem, onnan olvastam.

2010. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

járhattok kutyasuliba is,ott megtanul csibészelni,de az a zsákmányszerzö ösztönt fogja jobban kiélezni,

ha nem akarod hogy simogassák akkor kösd meg arra az idöre amig látod azokat,akik simogassák,és szolj azoknak hogy NE SIMOGSSÁK,ne érdekeljen hogy megsértödnek stb.

nekem is ez a helyzet,de már alakul adolog, amikor látom hogy azok a népek jönnek ,megkötöttem a kutyát,és már elidegenedett tölük,már nem megy oda a keritéshez,,,,hanem nem érdekli hogy jönnek,ezt kb 2 héten keresztül csináltam,

2010. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!