Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kutyát fürdetni?

Hogyan kell kutyát fürdetni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének,ő az első kutyám, még soha nem fürdettem. A fejét is meg kell mosni? Nem megy a szemébe a fürdető? A fülét ugye ne bántsam? Mire kell még figyelni?
2015. jún. 1. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Inkább vidd el kozmetikushoz, és maradj bent, míg végez a kutyussal, őt is megkérdezheted! Sokkal egyszerűbb dolgod lesz utána!

És persze, h a fejét is mosni, de úgy, h ne menjen a szemébe, és a fülével vigyázni kell, h ne menjen bele a sampon!

2015. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy egyszer elviszem megnézni, de a kutyus egy vizsla, sok gondozást nem igényel a szőre.Az állatorvos adott neki fürdetőt, mert korpás a szőre, azzal kéne valamit elkövetnem :)
2015. jún. 1. 12:56
 3/16 papagenou ***** válasza:
semmi extra. be a kádba, szépen, ésszerűen végigsikálod egy szivaccsal vagy csak a szappanos kézzel. figyelj h ne nyelje le, szemébe, orrába, fülébe ne menjen s kész. - tehát ne lökd bele 2méter szappanos vízbe - aztán zuhanyoztasd le. leglaábbis mi mindig így csináltuk s semmi baj nem volt, ha nem kiállításra akarod hordani akkor bőven megteszi.
2015. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 piriiiii ***** válasza:

Igen, szembe, szájba, orrba, fülbe ne menjen sampon, és fontos, hogy beszélj hozzá végig nagyon kedvesen, néha vakargasd meg, hogy jó emlékei legyenek a fürdésről. :)

Viszont attól még, hogy a fején óvatosan kell mosni, meg a fülébe ne menjen sampon, azt is ki kell tisztítani.

2015. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia

Én kutyakozmetikus meg tapasztalt kutyatartó vagyok.

Nem nehéz, kézmeleg vizet ráengedsz, de először elé tedd, hogy lássa hogy miről is van szó, a kutya áll a kádban. szép lassan a kezére engeded, lehet kicsit tiltakozni fog, de aztán menj a farkához, és onnantól a nyakáig vizezd be alul-felül mindenhol, aztán állj meg.

A fejét (amit még nem vizeztél be, azt hagyd) a testét samponozd be, masszírozd el, hagyd a hatóidejét, ne hagyd, hogy nyalogassa mert foshat. amint letelt a hatóidő, a fejét emeld fel a pofájánál, úgy kb függőlegesbe, de ne úgy, hogy kitörjön a nyaka.

Szép lassan kicsi vizet elkezdesz kiengedni, a torkát meg a pofa alját bevizezed miközben fogod azt enyhén rászorítással, az orrát takard el, hogy ne menjen bele víz.

Aztán a fejét hajtsd le, az orra a kád alja felé, fogd le ugyanúgy enyhe szorítással, a kezed védje az orrát a füleit ne emelgesd, ha állófülű, akkor takard a fül bejáratát, ha lógófülű, akkor csak arra figyelj, hogy ne alulról irányíts bele, de mindenféleképpen érdemes megnézni, hogy nem ment-e bele víz. A fejét elkezded beszappanozni, a szem környékét kerüld, majd fél perccel később lemosod úgy, hogy a fej fent, orr enyhe szorítva, aztán már többször lesz fürdetve, ő is tudni fogja, hogy a szemét hogy csukja be, milyen helyzetben legyen, az első fürdetés macerás

2015. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én kádban szoktam fürdetni. Engedek a kád aljára langyos vizet, beleállítom. Tiszta vízzel átmosom, besamponozom, jól átdörzsölöm. Utána teljesen leöblítem tiszta vízzel. A fejét nem szoktam samponozni, csak tiszta vízzel óvatosan átmosom. Végül törölközővel jól átdörzsölöm és megszárítom langyos hajszárítóval. A fülét vattapamaccsal és babaolajjal szoktam belülről kitisztítani. A mancsait minden nap letisztítom, a bundáját minden másnap nedves mosdókesztyűvel áttörlöm.
2015. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, sokat segítettetek! Már túl is vagyunk rajta, nagyon ügyes volt! :)

Később mivel fürdessem? A doki által adott fürdető, csak egy alkalmas volt. Egyáltalán kell ilyen rövidszőrű kutyust fürdetni? Most se volt igazából szutykos, csak a korpa miatt csináltam, amúgy nyalogatja magát mint egy macska :) Ha kell, akkor milyen gyakran?

2015. jún. 1. 13:31
 8/16 anonim ***** válasza:

A vizsla nem igényel sok fürdetést. Amikor nekem vizsláim voltak, akkor évente kétszer fürdettem őket kutyasamponnal, de őket is néhány hetente átdörzsöltem nedves törölközővel.

Nyáron persze sokat jártunk úszni, mert imádták a vizet, sőt az udvaron volt nekik egy műanyagkád, amibe rendszeresen belefeküdtek a nagy melegben.

2015. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez jó ötlet! Teszek ki neki egy ládába vizet az udvaron, hátha belemegy. Még nem merem szabadonengedni a folyóparton,mert kicsi, alig négy hónapos, féltem, hátha baja lesz.
2015. jún. 1. 15:07
 10/16 anonim ***** válasza:
A folyóba még ne is engedd be, mert lehet, hogy erős a sodrása. Én nálunk a közeli patakban vagy tavakban szoktam inkább úsztatni.
2015. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!