Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves mudisok! Nyírjátok a...

Piriiiii kérdése:

Kedves mudisok! Nyírjátok a kutya szőrét nyáron?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen, különben megsülne a fekete bundája alatt. :)
2015. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez orok vita a mudisok kozott. Azt tudni kell, hogy ha egesz kicsire leborotvalod, nem biztos, hogy rendesen visszano. Sokszor egyenetlen, csunya lesz, ami kino a helyen, ezert kiallitasi kutyaknal inkabb nem javasolnam. Hogy jobb-e neki nyirt szorrel vagy sem... Hat mindket allaspont mellett hallottam jo erveket. Mi tobbszor megnyirtuk, nem picire geppel, csak egy kicsit kisebbre (kb 3 centi) olloval. Lathatoan tetszik neki igy.
2015. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Lévén a mudi természetes körülmények között alakult ki, nem egy ember agyszüleménye (mint sok fajta) amit megálmdotott egy éjszaka, az egyetlen tényező az volt a tenyésztésben, hogy mennyire dolgozik jól, és hogy ez az ország a fajtagazda, nyugodtan feltételezhetjük, hogy a szőre nem véletlen olyan amilyen és hogy alkalmas az ország klímájának elviselésére. Akit zavar, vagy akinek nem tetszik a mudi szőre, az válaszson olyan fajtát amelyik átalakítás nélkül is megfelel neki.

Én egyszer nyírtam le az egyik mudim egészségügyi okok miatt (az nyilván más), semmilyen jelét nem adta annak, hogy bármilyen különbséget érezne, mint ahogy annak sem adta jelét egyik sem az évek alatt, hogy szőrösen bármi baja lenne a nyárral. Én legalábbis a lágyan hullámos vagy csigás tincsei miatt is imádom a mudit, okkal nem rövidszőrű kutyát választottam. Szerintem a standard által előírt szőr minőség elérésében sem segít a nyírás.

Arról nem is beszélve, hogy (nem akarok megséreteni senkit, de) ronda egy látvány... Tudom, hogy a kutyát nem érdekli, de szerintem megalázó amikor egy ilyen okos munkakutyának bojtokat meg pamacsokat meg anyámkínjákat hagynak a testén mintha valami öleb lenne.

2015. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Félre értés ne essék, nem hiszem, hogy le fogom a nyesni a szőrét, mivel főként a szőre miatt imádom ezt a fajtát. Csak a nagy kánikulára gondoltam: elég melege van, és csak még melegebb lesz. Így is folyton liheg.

Viszont én azt várom, hogy minél hosszabb és dúsabb, csigásabb szőre legyen (még nem nagykorú :D), szóval nem igazán ragadnék ollót.

Ezért tettem fel a kérdést, kíváncsian, hogy mások hogyan látják ezt. Sejtettem, hogy igen megoszlóan.

2015. jún. 3. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyírom őket.


Így ha napon vannak akkor érződik hogy kívül felmelegedett a bundájuk felszíne, de ha belenyúlok akkor a bőrük közelében egészen normális a hőmérséklet. Persze egy idő után oda is elérne a meleg ha a napon maradnának, de nyírva ez a fázis nem lenne meg.

Talán nyírva a szellő az ami jobban segítene nekik a lehűlésben mint így szőrben, de szerintem ez is csak akkor ha nagyon kicsire van nyírva, ha már picit is visszanőtt akkor már majdnem mindegy.


Hozzáteszem - szerintem, mivel nem nyírtam őket sose.

2015. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Három mudim van,egy 7 hónapos,és kettő másfél év körüli,soha egyiknek se nyírtam,és nem is fogom,pedig háromból kettő fekete.Eltudnak bújni angy melegben is,ha kertes házban lakok,ásak maguknak egy gödröt egy bokor alá stb.és úgy is kibírják,amúgy is a mudik mindent bírnak! :) Fürdetni se fürdetem őket samponnal,tiszta vízben esetleg..pedig mindhárom éjszaka a lakásban van,csak nappal vannak kint a kertben.Öntisztuló szőrzetük van,szó szerint.Szőrzetüket akkor kefélem csak ki,ha valami miatt össze ragadt,vagy nagyon vedlenek,és megkönnyítem/meggyorsítom náluk ezt a természetes folyamot..de amúgy szinte soha.
2015. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!