Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy 14 éves srácnak?

Figyelt kérdés
Kertesházba lenne. Első kutyusom lenne. 8-14-ig suliban vagyok utana mennek setaltatni , futni , tanitani. A kistestu kutyak nem tetszenek max. tacsko.

2015. jún. 5. 21:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy mindenkitől ezt hallod, viszont komoly igazság alapja van: gondold végig, hogy ugyanúgy fogod-e szeretni a kutyust akkor amikor beszarik, vagy széttépi a kedvenc cipődet, vagy amikor összekoszolja, felugrál a kabátodra. ezek apró dolgok, de úgy érdemes kutyát venni, ha az életednél is komolyabban gondolod a kutyatartást.


a kérdésedre válaszolva én ugyanennyi idős koromban egy golden retrievert kaptam, és nagyon nagyon imádom a mai napig. pár év után már a rezdülésedet is ismerni fogja, ráadásul ha van kisebb gyerek a családban, azzal nagyon jól kijön. van már fajta amit néztél?

2015. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Sztem bármelyik jó ez attól függ neked melyik tetszik ha megengedik akk. azt válaszd amelyik neked a legjobban tetszik és HAJRÁ!
2015. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
35%

Nekem mindig volt kutyám. De úgy igazán kb 12-13 évesen kezdtem egyhez kötödni. Aztán késöbb mindegy volt hogy milyen. Volt kistestüm, németjuhászom. A lényeg hogy ha nagy a kert, akkor is legalább heti 1-2 vagy többször menni kell vele, tanítani kell. Meg az még fontos, hogy a "személyisége" passzonljon. Még viszonylag kisebb gyerekként 10 évesen választottam egy kutyát az alomból, mert olyan kis esetlen volt meg cukinak tünt. Aztán nem játszott, nem érzte jól magát...

Nem értem, olyan volt mint aki beteg. (vagy kattant.)

Kutyát még nem láttam rajta kívül seggel kifelé lenni az ólban. Sosem bántottuk, így nem tudom mi okozta ezt.

2015. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Német juhászt ajánlom, nagyon energikus, okos, könnyen tanítható és kiváló házőrző. Gyerekekkel jól kijön, a család gyerekét nagyon védelmezi, és nagyon szeret a gazdája kedvében járni. Szép és szerethető kutya. :)
2015. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#1 igen neztem mar. Nekem is a golden retriever tetszik nagyon meg a magyar vizsla is es meg a tacsko.


#2 koszi

#3koszi

#4 nemetjuhasz is tetszik csak olvastam h nagyon sokat kell bajlodni a szorevel. meg nagyon vedlik.

2015. jún. 5. 21:56
 6/31 anonim ***** válasza:
Egy kefe megoldja az egészet, meg néha ki kell tépni a szőrt (persze csak azt, ami már amúgy is jönne ki). De a német juhászoknál csomókban hullik a szőr, legalábbis a miénknél igen. (4-es voltam)
2015. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
50%
Amilyet a szüleid el tudnak látni, amikor majd nem érsz rá az érettségi, egyetem, csajozás, költözés, meló stb. miatt. Nézzetek ki egy menhelyi keveréket, aki temperamentumában passzol a családhoz, és legyetek boldogok :)
2015. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Tacsko esetleg?
2015. jún. 5. 22:13
 9/31 anonim ***** válasza:
10%

Kersházban nyugodtan tarthatsz nagykutyát, ott a kert... amíg iskolában vagy, ott van a kutya.


Miért rágná szét a cipőket, kabátokat? Nem panelban tartaná a kutyát, hanem normális lakóhelyen.

2015. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
Meg miért szarna be, kertesházban..? :O
2015. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!