Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csalogassuk ki?

Hogyan csalogassuk ki?

Figyelt kérdés

Két házzal arrébb lévő családnak van egy kiskutyája. Kóborként fogadták be (bár adták volna menhelyre, vagy máshová), most 6 hónapos. Éppen kezdett megbékélni velük, mikor meglátott egy macskát az udvaron. Üldözte, a macska beugrott egy szellőzőablakon át a pincébe, ő pedig utánament. A macskát elkapta, de kimenni nem tudott a pincéből. Csávó azt hitte minden rendben van, aztán kiment az udvarra és nem találta a kutyát. Lement a pincébe és a kutya ott volt. Elég hirtelen haragú ember, aztán a kutya meg volt ijedve, "nem hallgatott rá, majd meglátta hogy odapiszkított egy helyre, és megverte"-(ezt a fia mesélte)... Szegény kutya beugrott egy lyukba (régen egy ablak volt, ott dobálták le a fát a pincébe, de aztán befalazták és az üreg megmaradt), és nem akar onnan kijönni. Fia átjött és hívott hogy segítsek már kiszedni onnan. Próbálkoztam egy órán keresztül de nem sikerült kihozni. Próbáltam kajával kicsalogatni, de nem mert kijönni. Megpróbáltam megnyugtatni benyúlni és kiszedni, de morgott,harapott,nyüszített valamint nincs beoltva sem, így inkább békén hagytam. Hallottam ahogy sírt szegény, de nem mert kijönni a lyukból, és kiszedni se tudtam.


Most tettünk oda egy kis emelvényt, amin keresztül ki tudna jönni, valamint tettünk rá kaját és vizet, hátha megéhezik/szomjazik és hajlandó lesz kimászni. Családdal már megbeszéltem, hogy ha sikerül kiszedni inkább vigyék el menhelyre, vagy adják oda valakinek aki tud bánni vele, de ott ne maradjon náluk.

Mit javasoltok, hogyan hozzuk ki?



2015. jún. 6. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akar kijönni, akkor lehet, hogy valamilye eltört vagy más baja esett, ha nagyon megverte. Lelki okok miatt szerintem már kijött volna.

Próbálkozhattok azzal, hogy hurkot köttök egy bot végére és azt valahogy ráigazítjátok a fején át a nyakára.

De ha van egy vékonyabb csövetek, akkor abba belefűzhettek egy kötelet úgy, hogy a végén hurok legyen és akkor azt könnyebben rá is tudjátok szorítani, ha meghúzzátok a végén a kötél szárát. A befogóbotok is hasonlóan működnek.

2015. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy eltört valamije, mert a lyuk kb fél méter magasan van, és könnyedén belemászott a fa rakáson keresztül. Meg a garázs más részein is járt a gazda állítása szerint. A botot megpróbáljuk, köszi a tippet. Csak remélem nem fojtom meg vele.
2015. jún. 6. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kell szólni az állatmentőknek és ők majd szakszerűen kiszedik. Ha úgy látják el is viszik onnan.
2015. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!