Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya eltartása?

Máltai selyemkutya eltartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy havonta kb. mennyibe kerül egy máltai selyemkutya eltartása, azaz etetéssel, ápolással mindennel együtt. Valamit én átlagban reggel 8ra járok suliba és kb 3ra érek haza. A házunk riasztóval van felszerelve így olyankor megoldható, hogy a kutya egy méretes ketrecben legyen? Ha pedig ugye itthon van valaki akkor természetesen ki van engedve állandóan. Neketek mi a tapasztalatotok ezzel a kutyussal?

2015. jún. 7. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy szobakutya, nem kertbe való, pláne nem ketrecbe...
2015. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam h kint tartanám hanem azt h kb 4.5 négyzetméteres ketrecben. És nem 0-24ben plusz nem lenne olyan ha hétvégére elmegyünk akkor itthon hagynánk. Egy blogon azt olvastam h kell neki egy olyan hely ahol ami csak az övé mint a kinti kutyáknak a ház erre ajánlanak ketrecet...
2015. jún. 7. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Mármint szobakennelt? Mert akkor azt mondd, főleg ha olvastál is róla, akkor nem árt ha tudod a rendes nevét.


Hogy mennyibe kerül a tartása az sok mindentől függ, mit eszik, milyen sűrűn beteg, tudod-e kozmetikázni vagy kozmetikushoz viszed, stb stb. De először is: van 100-150 ezer forintotok egy ilyen kutyára? Mert a fajtatiszta (ami nem egy szaporítótól származó beteges kutya) ennyibe kerül.

2015. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kutyát már megvan hogy honnan fogjuk elhozni.. Nem magyarországi tenyésztők. Csak arra lennék kiváncsi h egy átlagos hónapban mennyi a kutyus.( kozmetikussal):)
2015. jún. 7. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát mivel nem nyírják a szőrét,max megigazítják.Így nem olyan sok.3500-4500 ft között van. Viszont otthon is ápold,mert ha sokáig kell bontani akkor drága lesz! Szerintem ha 1,5-2 havonta elviszed,hogy rendbe rakják az is elég.Persze 2-3 naponta fésüld mindenképpen.De ha sokáig tudod ápolni,akkor lehet 3 havonta is.


Kaja attól függ mit adsz neki.

De pl mi Panzi fit active táppal etettünk két bichon-t 4 kg táp- 4 ezer ft körül van és 1,5 hónapig elég.

Ha egy kutyát etetnénk elég lenne kb 3 hónapig értelem szerűen.

2015. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. jún. 8. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!