Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tutdok valami homeopátiás...

Tutdok valami homeopátiás gyógymódot ajánlani allergiára (fülvakaródzásra és mancsrágásra)?

Figyelt kérdés
A kutyám évek óta allergiás, legdurvábban nyaranta jönnek ki a tünetei. A jobb füle mindig megduzzad, vörös lesz, vakarja, valamint a mancsaiit rágja folyamatosan. Gyanakodtunk a csirkehúsra, de hiába iktattuk ki az étrendjéből már régóta, nem enyhültek a tünetek. Az álllatorvos lebeszélt minket az allergiavizsgálatról és a gyógyszerről, mert nagyon drága (külföldről hozzák a gyógyszert) és akkorsem garantált, hogy használ, ezek a tapasztalatok. Sokfajta kenőcsöt kaptunk rá, valamint fülcseppeket, de csak ideig használt és a lábáról lenyalja a kenőcsöt. A bűzmirigyét sűrűn kell kinyomatni, mert az is szokta allergizálni. Ezért gondoltam valami homeopátiás szerre, hátha van valami módszer, van valakinek ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata, amit kipróbálhatnék a kutyámnál?

2015. jún. 9. 12:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki homeopátiát ajánlgat, az remélem, az algoflexet is épp csak megnyalja, ha fáj a feje. Meg a pálinkát is ezerszeres higításban kéri a kocsmában, sőt, foghúzáshoz is homeopátiás fájdalomcsillapítót kér, hiszen az a legegészségesebb, és még hat is.
2015. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Akumi: "Aki homeopátiát ajánlgat, az remélem, az algoflexet is épp csak megnyalja, ha fáj a feje. Meg a pálinkát is ezerszeres higításban kéri a kocsmában, sőt, foghúzáshoz is homeopátiás fájdalomcsillapítót kér, hiszen az a legegészségesebb, és még hat is."


Teljesen igazad van, két kivétellel:


1.) a homeopátiás készítmények (bevallottan!) még annyi hatóanyagot sem tartalmaznak, mint az Algoflex megnyalása, vagy az ezerszeresen hígított pálinka. Olyan higítási arányokban gondolkodnak, mintha egy kiskanál anyagot öntenél az óceánba, aztán alaposan összekevernéd. Gyakorlatilag egyetlen molekula sincs a "ható"anyagból a kész készítményben. Bevallottan.


2.) Fájdalomcsillapításra pont jó a placebo is, mivel a fájdalom erősen szubjektív. Én magam láttam, hogy a Heim Pál gyermeksebészeti osztályán sikeresen használnak placebot, mikor ott dolgoztam.

2015. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!