Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van az, hogy egyszer...

Mitől van az, hogy egyszer agresszív máskor barátságos de minimum nem törődöm?

Figyelt kérdés
Amikor ketten vagyok a kutyámal lent sétálni akkor barátkozik más kutyusokkal az emberekkel annyira nem foglalkozik vagy néha odamegy megszagolni őket és ennyi viszont ha velünk van anya egyből teljesen más lesz mintha kicserélnék a kutyát. Agresszív kutyákkal,emberekkel szemben mindegyiket elkezdi ugatni, ha a közelünkben van és olyankor teljesen elborul az agya is mintha én sem lennék ott pedig amúgy kettesben figyel rám és követi parancsaimat de ha ott van anya nem. Viszont ő esténként szeret velünk sétálni és azzal húzza a kutyám agyát, hogy vagy lemarad vagy előre megy és az neki olyan nagyon vicces, hogyha úgy megránt a kutya, hogy repülök utána. Többször rászóltam, hogy ne mert ez rossz de akkor meg elkezd pukkadni, hogy hát ennyi játékot sem lehet megengedni de nekem ez nem az és szerintem a kutyának sem max. neki. Amúgy régen viselkedészavaros volt a kutya azt hittem sikerült kinevelnem belőle de már nem tudom mit higgyek.Pedig annyit változtunk mindketten és most nem tudom megint mi ütött belé.
2015. jún. 9. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Falkavezérség?
2015. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet. Egy gyakorlott kiképzőnek mutasd meg. Sürgősen rendezni kell...
2015. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Voltunk már kiképzőnél de semmit nem haladtunk 10 alkalom után sem,mert félt a kutyámtól és csak sétáltatgatott vele de ennyi....

Falkavezérséggel van gond gondolom de mi? Egyszer elfogad annak máskor meg ha anyám ott van meghülyül és akkor kevésbé figyel rám. Nem mondom, hogy nem teljesen de olyankor nem az a kutya, aki kettesben velem. Érződik is a lélegzetvételén is, hogy olyankor feszültebb is pedig én végig nyugodt maradok. Anya nem a vezére neki semmiben nem is engedelmeskedik itthon sem csak nekem. Őt szerintem inkább játszópajtinak nézheti és ez anyunak így tetszik, mert ő nem is akar. Persze ha nem csinálja meg neki a parancsszót megy a duzzogás de istenem ő baja.

2015. jún. 9. 16:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2015. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez miért fontos?
2015. jún. 9. 16:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd kikepzohoz, de ne valami koklerhez, hanem igazi kikepzohoz.
2015. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kutya-iskola.hu csapata foglalkozik nagyon gázos kutyákkal is. Ha messze van, talán adnak tanácsot kihez érdemes fordulni
2015. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fontos a fajta. A kutyafajtákat tenyésztették valamire, így nyilván nagyobb a hajlama bizonyos kutyáknak pl. vadászatra, terelésre, területőrzésre, harcolásra.
2015. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tibeti terrier keverék pontosan nem tudom milyen,mert menhelyről hoztam el de a tibeti vonal biztos, mert az látszik rajta legjobban. Fajtisztának is elmenne kinézete alapján.
2015. jún. 9. 21:37
 10/13 A kérdező kommentje:
Most néztem meg van olyan a közelünkbe, hogy terápiás foglalkozás viselkedés zavarosoknak kifejezetten. Sima kutyasulit nem fogom még egyszer kipróbálni, mert csőd inkább ez kell nekünk szerintem.
2015. jún. 9. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!