Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alacsony fehérje tartalmu, de...

Alacsony fehérje tartalmu, de jó minőségü tápot tudnátok ajánlani kis testü kutyának?

Figyelt kérdés
2015. jún. 12. 08:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Na plüssmaci ne irogass nekem ha nem tudsz megfelelő hangnemben hozzászólni!
2015. jún. 13. 09:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyának a magas fehérjetartalom az biztosan jó. A kutyatápok energiatartalma hasonló, akármi is van benne, ha most kiveszünk fehérjét és szénhidráttal pótoljuk, attól nem kevésbé, hanem jobban fog hízni szerintem. Akármennyit is kap, ha hízik, akkor csökkentheted. 3 kilós kutyának nem tűnik kevésnek 40 gramm naponta, inkább átlagos.
2015. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, akit lehurrogtál. És én vagyok az első, második és harmadik hozzászóló is. Sőt, most kapaszkodj meg, a harmadik válaszomban még a kérdésedre is válaszoltam. De tudod mit? Pukkadj meg a plüssöddel együtt.

Mi lenne, ha elmondanád végre mennyit mozgatod azt a szerencsétlent?

2015. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy csak úgy érdekességképp, egy fitness oldalról:


A táplálkozás során megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat kell be vinni. Ezek aránya, illetve mennyisége változik céltól függően. Az étrendnek megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot, fehérjét és zsírt kell tartalmaznia. Ezek az ún. makrotápanyagok. Szinte minden étel tartalmaz fehérjét, szénhidrátot és zsírt, de nem mindegy, milyen arányban és milyen minőségben.


Fehérje: A test sejtjeinek – így az izomsejteknek is – az építőanyaga. Lassan mondom: a testünk (a kutyáé úgyszint) a csontok kivételével fehérjéből épül fel, ez az építőanyag. Ennyire „káros” a fehérje – ahogy egyesek terjesztik. A megfelelő fehérjebevitel alapvető ahhoz, hogy izmaink fejlődjenek, vagy bár milyen használható teljesítményt nyújtsanak. Az izmaink nem az edzéstől épülnek fel,

hanem attól, hogy fehérjét építünk be az edzés hatására.


Fogyás: A fogyáshoz diétázni kell. Ha nem sportoltál, ideje elkezdeni, szép fokozatosan. Fogyókúra nincs. Meg kell változtatnod az étkezésedet és az életmódodat úgy, hogy soha többé nem állsz vissza a régire.


A rossz minőségű táplálékot nem tudod jól felhasználni, ezért lerakódik zsírként. Nem lehet kifingani és nem tünteti el belőled semmilyen csodaszer, ez energetikai kérdés is: a kaja energiaforrás, ha nem tudod használni, tárolódik. A jó minőségű táplálék csak akkor rakódik le zsírként, ha túl magas a kalóriabevitel, vagyis túl sokat eszel a fizikai aktivitásodhoz képest. A táplálékot „hízlalás” alapján osztályozni oly módon, hogy végigkérdezed közért kínálatát, nemokos szintre vall. Nem ártana megérteni a tápanyagok fogalmát.

2015. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!