Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen körülményeket teremtsek...

Milyen körülményeket teremtsek a most érkező 8 hetes border collie kölyöknek?

Figyelt kérdés

Pénteken hozunk haza egy szuka border collie-t. Nagyon jó alomból való. Apja képzett terápiás kutya, az anyja pedig nyugodt természetű.A nagyobbik fiam nevelné föl. Emellett van 2 kisebb fiam is. Velük gondolom jól meglesz. A szomszédban pedig egy 8 éves labrador.Gondolom vele is össze lehet barátkoztatni.

Az udvarunk nem nagy... de olyan helyen lakunk ahol 200m-re van 2 tó és egy nagy rét és van is időnk kivinni oda.

körülményekről ennyit.


A másik amit tudni szeretnék hogy tanítani mikortól lehet majd.

már mikor megjön rögtön lehet miután megszokta a helyet ? Vagy még várni kell.


És még pár tanácsot is szeretnék kérni ha lehet.


2015. jún. 14. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az előbbi kérdésetekben még csak 5-6 hetes volt a kölyök. Rosszul tudta a fiad? :) Ez előfordul, de fölösleges ezért új kérdést kiírni, mert nem bántani akartuk, de tényleg őrült fontos, hogy ne hozzátok el hamarabb, az előző kérdésnél leírtam, én hogy jártam.


A kutyát szoktatni kell a kisgyerekekhez, szóval csak úgy lehetsz benne biztos, hogy jól meglesznek, ha nem hagyod, hogy a kisebb gyerekek nyúzzák. A kutyának mindig kell lehetőséget adni arra, hogy elvonulhasson olyan helyre, ahol a gyerekek nem piszkálhatják, különben harapás lehet a vége.


Tanítani rögtön el lehet kezdeni. Én már az első nap megtanítottam a kiskutyámat, hogy jöjjön, ha hívom, másnap meg már ülni is tudott. Ilyen egyszerű dolgokat lehet és érdemes is. Nevelni is rögtön el lehet kezdeni - szerintem a magyar szakirodalom nem túl jó, ha a terelőkutyák kezeléséről van szó, de rengeteg angol anyag van.

Meg ha tényleg jó helyről hozzátok, akkor a tenyésztőtől minden kérdésre választ kaphattok.


De itt is kérdezhetsz, csak hát sokkal egyszerűbb a kölyök tenyésztőjét kérdezni ilyesmikről.

2015. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első napokban sírni fog valószínűleg. Próbáljátok meg beszoktatni a helyére, tudja, hogy ő ott biztonságban van, az a kis vacka.

Ha éjszaka sír, akkor ne menjetek ki hozzá, ne babusgassátok, mert akkor később is hisztizni fog. Igazából, ha már elég magabiztosnak tűnik, megszokta a helyét és titeket is(2-3, maximum 5 nap), akkor lehet is tanítani. Az első perctől kezdve szoktassátok a nevéhez nyugodtan, de később mehet az ültetés, hogy odajöjjön hívásra, fektetés, stb.

A séta ráér addig, amíg meg nem kapja az összes oltást :)

2015. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!!
2015. jún. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!