Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Német pincser...

Mi a különbség a Német pincser és a Törpe pincser között a jellemükben?

Figyelt kérdés
Szeretnék ilyen kutyafajtát tartani, és olvastam is róluk, elviekben a német pincser nagyobb termetű stb.. Kertesházban élek,ha szükséges , a házba is bejöhet( pl ha hideg van a rövid szőre miatt) előtte még nem volt kutyám, a közepes méretnél nem nagyobb kutyára gondoltam, de nem igazán tudnék a két fajta közül dönteni. Összetudnátok nekem hasonlítani a két fajtát, és tudnátok képeket küldeni, amin pl. egymás mellett állnak, csak hogy lássam a különbséget. Ha volt ilyen fajtád, személy szerinti véleményeket is várok róla/róluk! Előre is Köszönöm!

2015. jún. 16. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Törpe pinscher: Szorosan kötődik családjához, idősebb, egyedülálló embereknek társaságot és ragaszkodást nyújt, játékos kedvű és vidám, békés és öntudatos. Megvesztegethetetlen őrző, idegenekkel szemben bizalmatlan.

Német pincser: Bár neve németül harapóst jelent, a pincser kedves, odaadó, melegszívű kutya. Okos, engedelmes, könnyen képezhető. Hangja félelmetes, és bizony nemcsak ugat, hanem – ha kell – harap is.

2015. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A német pincser kb. akkora, mint egy foxi, a törpe pincser pedig nem sokkal nagyobb, mint egy csivava.

Törpe pincserből is kevés tenyésztő van az országban, német pincserből pedig én egyről sem tudok, jó eséllyel azt csak külföldön tudsz venni.

Törpe pincser van a családban, kis termetük ellenére igazi kutyák, pörgősek, nagy a mozgásigényük. Még őrző-védőzni is lehet velük, saját szememmel láttam, hogy lóg a csibészkaron.

Mindkettő csak lakásban tartható, a szőre miatt, illetve a törpe pincser nagyon pici is, könnyen kihűl. Kerti tartásra nem alkalmas. Persze úgy megfelel, hogy szabadon jöhet-mehet a kert és a lakás között télen-nyáron, mondjuk egy kutyaajtón keresztül.

Képen sajnos nincsen.

2015. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A kép fontos lett volna az összehasonlítás miatt, de azért még nézelődöm, hátha találok.Még mindig elég nehéznek tűnik a döntés.És valóban, Magyarországon szinte csak törpe pincser kennelt találok, de ha csak ezen múlik, külföldön is szétnézek.Esetleg videóban találhatok olyat, ahol pl. együtt játszanak?
2015. jún. 16. 19:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy bácsinak az utcánkban van törpe picsere,

azt mondta hiperaktív, mindig menne és rángatja a pórázt. Soha nem ül le a seggére.

2015. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
* pincsere
2015. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, viszonylag nyugodt kutyát keresek, ha egy "kissé" hiperaktív, még nem baj, de a szomszédunknak van egy labrador keveréke, igaz , hogy még fiatal kutya, de nincs szocializálva, és mindenkinek nekimegy, egyenlőre még csak játékból, de gyakran oda is kap. Ha egy kutya alapvetően ilyen, akkor nem igazán nekem való.
2015. jún. 16. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy kutya sem ilyen, csak amelyik nincs megnevelve.

Viszont a pincserek nagyon mozgékonyak, aktívak. Ha nyugis fajtát szeretnél, akkor nem biztos, hogy neked valók.

2015. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=SoQ1Cof_hvE

Ezt a videót találtam, valóban ekkora a Törpe és a Német pincser egymás mellett? A törpe pincsert kisebb méretűnek tudtam.

2015. jún. 16. 21:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Ami kisebb, az az angol toy terrier vagy az orosz toy terrier.


Itt egy video róla: https://www.youtube.com/watch?v=CxCZUOtJDRU

2015. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A két fajtánál nincs szükségem kisebbre, ezt a két választási lehetőséget tartottam fent.
2015. jún. 18. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!