Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy kiurul a...

Honnan tudom, hogy kiurul a kutyanamnak a buzmirigye?

Figyelt kérdés
Latni kell a szekleten ?Adok heti 1x csontot de van hogy elassa. Es ha nem csontottol,mitol lehet meg kemeny szeklet.Milyen idokozonkent kell urulnie?
2015. jún. 21. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem ürül ki a bűzmirigye, akkor húzza a seggét a földön, szánkázik a fenekén.
2015. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A csontok, porcok etetése tényleg segít, de vigyázni kell velük, mert könnyen székrekedést okozhatnak. Heti egyszer-kétszer ajánlott csontot adni a kutyának. Jobb minőségű száraz eledel és a húsok is szilárd székletet eredményeznek a kutyánál. A kiürülést tapintással lehet megállapítani, ha két oldalt a végbélnyílás mellett nem meleg és duzzadt a terület, akkor nincs baj. Általában a szilárd bélsárral vagy az után szokott ürülni híg, bűzös váladékként. Egyébként azt könnyebb észrevenni, ha gyulladt, mert akkor duzzadt és a kutya a földön húzza a fenekét és gyakran odakap. Amelyik kutyának nem ürül ki magától, akkor 1-6 havonta kell állatorvoshoz vinni, aki kinyomja neki. Az én kutyámnak volt már ilyen gondja, de változtattam kicsit az étrendjén (most már kap porcokat és csontot is), és azóta magától ürül a bűzmirigye.

Ezen a képen láthatod, hol vannak a kutya bűzmirigyei:

[link]

2015. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi nagyon sokat segitettel.Akkor elvileg ha valami ,akkor az ilyen nyalkas szeru szekletre ragado vagy mas esetleg maskor hig szeklettel is akar egyutt tavozo dolog?
2015. jún. 22. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem.:) Olyan, mint egy sima híg széklet. A kutyám normális széklete után a vége hígabb szokott lenni, az általában a bűzmirigy váladék, de gyakran észre sem lehet venni. A bélsár kicsit bűzösebb olyankor. Területjelölő szerepe van a bűzmirigy váladéknak, ezért erős, kellemetlen szagú.
2015. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En meg mar mindig azt figyeltem,hogy mikor kemeny,miert nem kemeny.Egyebkent csonton kivul mitol lehet meg kemenyebb?
2015. jún. 22. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Húsoktól (fehérjéktől), magas rost- és csonttartalmú ételektől, jobb minőségű száraz eledelektől (Happy Dog, Royal Canin, Eukanuba... stb.). Húsok: főtt/nyers csirke-, kacsa-, pulykafarhát; főtt/nyers csirke-, kacsa-, pulykanyak, főtt/nyers csontos csirkemell, főtt marhahús, főtt nyúlhús. A lényeg, hogy az emlős állatok húsát csak főzve ajánlott adni nekik és a szálkás, üreges csontokat kerülni (pl.: csirkecombcsont).

A bűzmirigy ürülését a rendszeres, kiadós mozgás is segíti. Pl.: evés előtt egy nagy séta vagy játék, aztán fél óra - 1 óra pihenés, hogy félre ne nyeljen vagy gyomorcsavarodása ne legyen, aztán etetés és megint egy kis pihenés.

2015. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha megmondod mit eszik a kutyád (akár privát üzenetben is megírhatod), akkor jobban tudok segíteni, hogy min lehetne változtatni, mert a hatalmas váltás neki sem jó.
2015. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!