Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyust toy/törpe uszkárra vagy francia bulldogra gondoltam. Ez a kettő fajta a kedvencem. Lakásban lakunk de kb80nm-es. Inkább Uszkárt szeretnék de azt hallottam róluk hogy negyon ragyaszkodóak és nem tudom hogy el lenne-e addig amég suliban vagyok. A tesóm álltalában hamarabb haza szokott ésrni mint én de csak max egy órával. Persze amikor hazajövök akkor foglalkoznék vele meg vinném kutyaiskolába stb. Csak nem tudom hogy valamelyik fajta ezek közül kibír e egyedül kb. 5-6-7 órát

2015. jún. 30. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Fokozatos szoktatással minden kutya kibír 6-7 órát egyedül, de ez a felnőttkorra vonatkozik. Kölyökkorban, főleg eleinte kb. 2 óránként le kell vinni, hogy tanulja a szobatisztaságot, és kezdetben csak rövid időre hagyjátok egyedül.

Fokozatosság!

2015. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. jún. 30. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Törpe uszkár jó szobakutyusnak - inkább őt javasolnám ... :-)
2015. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább francia bubu,mert játékos,ugyanakkor nyugisabb.Ha nincs mindig sok időd a foglalkozásra,akkor is jól érzi magát.Na meg nem kell folyamatosan kozmetikushoz cipelni,ami nem kevés összeg.Egy a lényeg,hivatalos tenyésztőtől vedd,ne szaporítótól.
2015. júl. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem uszkárom van és nagyon elégedett vagyok vele, de tudni kell róluk, hogy sokkal több foglalkozást (mozgást, elfoglaltságot) igényelnek mint a buldog. Valamint ahogy az előttem író is mondta költségesebbek, mivel gyakran kell őket nyírni és fésülni is naponta kell, kivéve, ha nagyon gyakran lenyíratod rövidre. A nyírásuk egyébként megtanulható, de a gép, gépfejek, fésűket meg kell venni és az sem olcsó, de hosszú távon gazdaságosabb. Az emberi társaságot valóban sokkal jobban igényli, mint a legtöbb fajta köztük a buldog is, de fokozatos szoktatással kibírja otthon egyedül. Egy uszkár sokkal több időt és pénzt igényel mint egy buldog, ezért jól gondold meg.

Az uszkár folyton a sarkadban lesz, ők nagyon szeretik a gazdik, mindenhova követik a lakásban is, nekem a sétáltatás sosem okozott gondot, szinte tanítani sem kellett, sosem megy el nagyon messze, még a macskáról is vissza tudom hívni, nagyon tanulékonyak, sokmindenre meglehet őket tanítani. Mi agilityzünk, amiben egyébként nagyon tehetségesek. Az uszkárnak a budnája a dísze, ezért szerintem hosszabban a szebb, de akkor viszont napi fésülést igényel és havi kozmetikázást. Én kutyakozmetikus vagyok szóval nem okoz problémát :)

Viszont nagy előnye a bundájának, hogy abszolút nem vedlik, míg a buldog igen.

Buldogom sosem volt, de tudom hogy kevés mozgással foglalkozással is elvannak. Makacsak tudnak lenni, nehezebb a tanításuk, mint egy uszkárnál, de nem lehetetlen. A lényeg, hogy kiskorában minden fontos dolgot megtanuljon (szobatisztaság, behívhatóság, ül, marad, egyedüllét, szocializáció) és akkor nem lesz vele gond. Kis korában kell sok időt és energiát rászánni és akkor csodás felnőtt kutya lesz, bármelyiket is választod.

2015. júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privit.

Előző voltam :)

2015. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!