Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak megy a pocija...

Kiskutyámnak megy a pocija amennyiben szárazat kap . Esetleg ötletek mire fel?

Figyelt kérdés

Próbáltam először gyengébb minőségű tápot adni ( pedigree)-sokáig csak azt ette meg hiába próbálkoztam bio illetve csúúúcs minőségű táppal . De most találtam másik tápot ( Akana) amit kisasszony hajlandó elfogyasztani. Nos tudom, hogy takarmány váltáskor kell egy bizonyos időszak (2 hét) amíg az állat teljes mértékben megszokja az új ételét , ezen már túl vagyunk és így is ha csak a szárazat kapja ( amire szeretném teljes mértékben rá szoktatni a fogkő megelőzés kapcsán) és nem kapja mellé a gyenge minőségű pedigreet( alutasakos-konzerv) híg (elnézést) fosás lesz a vége. Volt-e esetleg valakinek ilyen problémája ? Állatorvos nem tudott konkrét választ adni csupán fej vakargatás és hümmögés .

Előre is köszönöm a válaszokat amennyiben azok értelmesek .



2015. júl. 5. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvos milyen vizsgálatokat végzett el a hümmögés előtt?
2015. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
semmit, azt javasolta várjak . Kérhettem volna labort , hogy megvizsgálják étel allergiás-e de mivel a pedigreeből (alutasakos-konzerv) bárányostól kezdve csirkésen át mindent megemészt probléma mentesen így kizárt , hogy esteleg csirke allergia állna fen. Emiatt nem kértem vérvizsgálatot.
2015. júl. 5. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Az meg sem fordult a fejedben, hogy az Acana netán nem jön be a kutyád emésztésének? Talán pl túl erős számára?

A száraz táp etetése alatt sem fogod teljes mértékben tudni megelőzni a fogkövet. Ahhoz rágnia kell a kutyának olyasmit, amivel megdolgozza az összes fogfelszínét.Van még elég más jó minőségű táp a piacon. A kutyád pedig ne ő döntse el, mit eszik meg, mit nem, hanem te adsz neki valamit és ő, ha éhes, meg is fogja enni.

2015. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáljatok ki másik tápot.

Az én kutyám meg a Brittől tojt igen hígat, pedig másoknak nagyon bejön.

Mindkét kutyámnak a Josera vált be.

2015. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért arra ne vegyél mérget, hogy a pedigrében van hús :) Ha arra nem allergiás, az nem jelent semmit.

Mindenesetre éles váltás amúgy pedigréről az acana, én a helyedben a középkategóriát is kipróbálnám.

Válogatni meg tényleg ne hagyd, azt egye, ami jó neki, ne azt, amit szeretne.

2015. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Acana amit mi veszünk minden korosztály számára ajánlott , amikor p.tápot kapta akkor is egy ideig bírta de utána hasonló probléma állt fel mint most. Igen gondolkoztam , hogy másik tápot próbáljunk meg. A kutyámnak hagyom, hogy válogasson valamilyen szinten , úgy gondolom ez nem bűn, egyszer próbáltam a azt eszed amit eléd teszek módszert 1 hét alatt 2 kilóval lett könyebb az életem szóval én ezt most nem főleg , hogy fiatal állat 3 hónapos.HIába a p.ben nincs sok hús attól függetlenül csirke származék van benne de az acana egyébként pulykás-almás.
2015. júl. 6. 00:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha három hónapos, akkor hogy ehetett ő bármilyen tápot "sokáig"?

Amúgy meg remélem, az is eljutott a tudatodig, amire nem reagáltál. Próbálj ki egy középkategóriás tápot, ne rögtön Acanával nyiss egy Pedigrére, nyilván menni fog tőle a hasa, hatalmas minőségi váltás. Próbálj középkategóriát.

2015. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az előző kommentemben írtam , egyébként , hogy gondolkoztunk más tápon ( magyarán táp váltásra) így nem hagytam figyelmen kívül a hozzá szólásodat , illetve azt is írtam , hogy a pedigreetől is hasmenése volt tehát az eredeti probléma nem az , hogy egy alacsony márkájúról váltottam egy magasabbra , hanem hogy a jó minőségűtől és a rossz minőségűtől is hasmenése van. Ezenfelül pedig a hosszú vagy sok idő relatív egy kiskutyánál ezt az intervallumot amióta kísérletezünk kb 1,5 hónapra értettem , de az eredeti kérdésemnél is olvashattad, hogy kiskutyáról van szó értsd kölyökkutya.
2015. júl. 8. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy némely kutya szinte minden tápra hasmenéssel reagál. Persze, időbe telik, mire ezt az ember kisakkozza. Székletvizsgálatot nem ajánlott a doki?
2015. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!