Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jó szúnyogok ellen?

Mi jó szúnyogok ellen?

Figyelt kérdés
kutyusom most nexgard tablettát kap bolha-kullancs ellen szeretnék neki a nyárra valamit szúnyog ellen is mert azt látom hogy nagyon sok a szívférges kutya. Németországba élek itt nincs annyi nyáron magyarba leszek(ha ott nem hat a nexgrad akk forestot fog kapni).A válaszokat-tanácsokat köszönöm ! :)

2015. júl. 6. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szúnyog ellen semmi. Szívféreg ellen Milbemax, de ez már csak a megtörtént fertőzést kezeli és havonta kell adni a kutyának. Viszont előtte illik egy szívférgesség tesztet csináltatni.
2015. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyre több készítmény véd szúnyog ellen is, nyakörvből a Scalibort tudom biztosan (de az viszont bolhára nem jó... :D), cseppből az Advantix, illetve a Milbemaxot lehet adni a vérbe jutott féregpeték kiirtására.
2015. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lárvák, bocsánat, nem peték :)
2015. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Scalibor csak hivatalosan véd lepkeszúnyog ellen, viszont gyakorlatilag nem, ugyanis Scalibor mellett fertőződött meg a kutyám szívféreggel. Bolha ellen pedig csak a magyar útmutató szerint nem jó, az angol nyelvű szerint jó. Szerencsére a bolhák nem ismerik egyik nyelvet se, ezért elpusztulnak a hatóanyagától.
2015. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyósom kutyája bolhás lett Scalibor mellett.
2015. júl. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, biztosan vannak a Scalibornál hatásosabb szerek bolha ellen és ha sok a bolha a környéken akkor ez már lehet, hogy kevés, de én két kutyán használok már 6 éve Scalibort és bolhánk még nem volt. Több ismerősöm is használja és nekik se. Kullancsunk viszont igen, meg szúnyogcsípésünk is. Valószínűleg ez is egyéni érzékenységen múlik, illetve lehet, hogy nem minden kutya szervezete tudja egyformán kiválasztani a hatóanyagot.


Nekem szúnyog ellen a legdurvább időszakban az vált be, ha a kutyák orrát is bekentem a mi szúnyogriasztónkkal (a többi testfelületen akkora a bundájuk, hogy ott nem tudnak átszúrni rajta). Ezt viszont baromira utálják, mert nagyon kellemetlen a szaga az ő érzékeny szaglásuknak.

2015. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a Vectra 3D is jó szúnyog ellen, bár ha jól tudom, akkor csak két hétig. Tudtommal igazán hatásos módszer nincs, a mi kutyánk szúnyogszezonban havonta kap egy Milbemax tablettát, azonban, ahogy ezt mások is írták csak negatív szívféregteszt után szabad neki adni.
2015. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!