Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a mudi keverékem szőrét...

Ha a mudi keverékem szőrét lenyírjuk, akkor visszanő neki ugyan olyan nagyra télre? SOS!

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy idén nem tudott levedleni szegénykém, mert a petefészkeit kivették. Rengetegszer átfésültük és furminatort is használtunk de nem segített... Nagyon melege lehet pedig napi kétszer locsolom őt le vízzel. Mivel tudnánk lenyírni szépen? Hajnyíróval lehet? Ollóval sajnos nem lehet szépen... Kozmetikusnak nem engedné meg csak nagyon messze van, nem szeret utazni csak kínlódik a kocsiban. Mit tegyek? 15\L

2015. júl. 7. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig ollóval könnyebb, ha van jó olló.

Hajnyíróból nagyon erős kell, hogy levigye.


Egyébként sokat ne várj tőle, csak jobban fogja érni a nap.

Nem biztos, hogy sokat hűt rajta, tekintve, hogy a testükön nem igazán tudnak izzadni, tehát a párolgást nem segíted elő, amitől hűlne.


Amúgy igen, most még szerintem visszanőne télre.


De lehet, hogy (ha van rá lehetőség) többre mész vele, ha egy árnyékos helyen ásol neki egy bő fél méter mély gödröt, amiben kényelmesen elfért, és amiből könnyen ki tud jönni.

Az enyémek legalábbis sokkal jobban szerették ezt a fajta hűsölést, mint a vizes módszert.

Csak ők maguk ástak gödröt. :)

2015. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ csak az a baj hogy több helyen ossze van csomósodva neki, pedig fésülöm... :(
2015. júl. 7. 17:09
 3/7 piriiiii ***** válasza:
100%

A mudi bírja a strapát (pláne, ha arra gondolunk, hogy magyar kutya, ehhez a klímához szokva, ráadásul terelő, nyáron is munkában van, sőt, és én még egy pásztor mudiját se láttam lenyírva). Nekem is mudim van (fajtatiszta), és nem nyírom le. Akiket ismerek mudisokat, egyik sem nyírja le. A múltkor feltettem egy ilyen kérdést én is, és ott is inkább olyan válasz jött, hogy ne nagyon nyírjam, pláne, mert fajtatiszta kutyánál visszanő ugyan, de nem olyan szépen, a mudinak meg a szőre az egyik jellegzetessége.

De mivel a Te kutyád keverék... hát, Te tudod.

Az én mudimnak elég, ha lelocsolom, idebent teljesen jól érzi magát.

Ha akarsz is kezdeni valamit a szőrével, szerintem ne teljesen nyírd le, csak ritkítsd, vagy ne sokat várj.

Amúgy sem biztos, hogy sokáig lesz ilyen meleg.

Egyébként az én kutyám is most kezdi hullajtani a szőrét igazán.

Egyébként fontos azt is tudni a mudik szőréről, hogy nem szabad nagyon birizgálni (fésülgetni, fürdetni, de sima vízzel nyilván igen), mert rontja a szőrét.

2015. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piriiiii ***** válasza:
100%
Igen, épp azért csomósodik össze, mert fésülöd. A mudik öntisztító szőrűek, nem igénylik a fésülést, fürdetést, ahogy írtam. Viszont, ha össze van csomósodva, akkor mégis inkább nyírd le.
2015. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ez most valami uj divat lett, hogy melegben minden kutya szőrét le kell nyirni??? talán nem véletlenül van rajtuk.....
2015. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hajnyírót ha elviseli, akkor lehet vele. Télre simán visszanő, ha még ilyenkor levágod neki. A csomósodás miatt pedig könnyen gombásodást kaphat, úgyhogy jót tesz neki a nyírás. A bőre is jobban fog levegőzni és javulni fog a kutya komfortérzete. Vágás után pedig fürdesd meg, akár elég tiszta vízzel is simán, így a maradék felesleges aljszőrzet is könnyen lejön róla.

Egyébként birkanyírás idején (tavasszal) a juhászok is le szokták vágni a mudik szőrét. (De még ilyenkor sincs késő hozzá. Régi ónémetjuhász kutyám szőrét augusztus elején vágtam le és még akkor is simán visszanőtt neki őszre-télre.)

2015. júl. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hajnyíró 1000% hogy nem viszi le a csomós kutya szőrét azt felejtsd el,egy rendes kutya nyíró gép meg 5mm vagy 3 mm fejjel max.


De mivel csomós neki,jobb lenne lenyírni.A kozmetikusok meg megtudják oldani hidd el! Kicsit utaztok vele,nem fogtok bele halni és a kutya sem.


Viszont a csomók idő után már a bőrt húzzák ami a kutyának iszonyú fájdalom,szóval jobb lenne szakemberhez vinni.


És igen vissza fog neki nőni télre. Nekünk bichonjaink vannak és szeptemberbe is voltak már megnyírva november-decemberre már eléggé megnőtt a szőrük.Most még csak július eleje van.

2015. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!