Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is megszeppent a...

Nektek is megszeppent a kutyátok, amikor kiosztottatok neki pár pofont?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a kutyám bizonyos helyzetekben nagyon hisztis, süketet játszik, illetve ha leszáll a vörös köd, akkor se lát, se hall. Pl. ha munkások jönnek a házba dolgozni, akkor ott pattog körülöttük, hiába tiltom. Vagy utcán ha meglát egy bizonyos kutyát elkezd cirkuszolni. (Minden más téren egy nagyon rendes, engedelmes kutya.)


Megelégeltem és kiosztottam neki pár taslit, persze nem akkorát, hogy lerepüljön a feje, de azért megérezte. (Elvégre a kutyák is odaszólnak egymásnak.) Először mindig a tiltással kezdtem és csak ha süketet játszott, akkor kapott egyet. Úgy általában véve is szigorúbb vagyok vele.



Sokkal jobban viselkedik azóta, de olyan... Furcsa. Mintha agyba-főbe vertem volna és sunnyog is. Kicsit összetörtnek tűnik. Már-már röhejes. (Nagyon domináns,1 éve még egy nagyon kötekedős pokolfajzat volt,szóval ismerem a "sötét oldalát" is.)


Nektek is ilyen nagyot változott a kutyátok, mikor kicsit határozottabban léptetek fel? (Megjegyzem, hogy továbbra is folyamatosan ment/megy felé a pozitív megerősítés, amikor jól viselkedik.)



2015. júl. 10. 23:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
82%
Hát nem tudom... Ha téged valaki megütne, utána is jófej lennél vele? :DD
2015. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nem játszok süketet :D
2015. júl. 10. 23:21
 3/19 piriiiii ***** válasza:
87%

Igen, az enyém különösen egy hisztis teremtmény, rengeteget nyüszög. Nyüszög normális esetekben, ha valami baja van, ki kell mennie vagy hasonlók. De nyüszög, ha csak úgy unja a fejét, nyüszög, mert látja, hogy öltözöm vagy készülök valahová, nyüszög, ha van előtte egy zárt ajtó.

És érzékeny is, ezért inkább fizikálisan nem is vagyok szigorú vele. Bár vannak olyan esetek is, mikor az utcán vagyunk, és meglát egy másik kutyát, vagy akár egy számára nem szimpatikus embert, elkezd acsarkodni rá, olyankor hiába fogom meg a grabancát és rázom meg, szidom le, semmi értelme, mintha semmit se csináltam volna, mert rögtön folytatja, ha elengedem.

De sokkal hatásosabb a legtöbb esetben az iszonyatos leszidás, a kiábrándult hangsúly meg az, ha egészen közel megyek hozzá, és kényszerítem, hogy a szemembe nézzen és úgy szidjam.

Megszeppenni amúgy nem szokott, mármint, a megszeppenés az olyasmit jelent, hogy valami váratlan dolog miatt megijed vagy hasonló, de sosem éri váratlanul a szidás vagy a tasli, grabancszorongatás, és MINDIG NAGYON jól tudja, hogy miért kap ki. Nem... ő nem megszeppenni szokott, hanem vádlóan rám nézni, hogy mégis hogy lehetek ennyire rossz, hogy leszidom és büntetem őt. Rettentően meg tud rám sértődni... :D

Ha meg a helyére küldöm, mert feleslegesen ugat és cirkuszol valamiért, akkor meg olyan lelki törésként éli meg... akkor is néz a nagy szemeivel, mintha mindenről én tehetnék.

Azért az én kutyámra túlzás azt mondani, hogy összetört ilyenkor, de egy-egy nagyobb saller után jóval visszafogottabb minden mozzanata.

2015. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szia!:) Nem lehet hogy nem rögtön azután fegyelmezted miután rosszalkodott? Akkor lehet azért , mert nem tudja miért szidtad le. Én úgy tudom hogy ha nem rögtön a bekövetkezett eseményre reagálunk(dicsérünk vagy szidunk) akkor nem tudják miért van.
2015. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem, nem később, hanem cselekvés közben kapta a taslit.


Pl. ma, amikor az egyik munkás pakolt valamit a lakásban, odament mögé, megállt peckesen és elkezdett borzolni meg ugatni. (Olyan "takarodj innen" ugatás volt ez.) Mondom Bubu, NEM.

Erre rám néz és tovább nyomatja, na akkor kapott egy taslit és újra: Bubu, NEM. És Bubu befogta a száját. Leült és csöndben figyelt. Kicsit tettem-vettem még, aztán odamentem és megdicsértem. (Ja és nem Bubu a neve.)


Nála is elég szokott lenni a szóbeli szidás, de ilyen esetekben konkrétan lesz.arja.

2015. júl. 11. 00:28
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Arra nem gondoltál, hogy nem jól tanítottad meg neki a tiltás értelmét?

Amikor a munkások előtt pattog, a tiltáson kívül még mit csinálsz? Mert egy nemszabad, meg menjafenébe még messze nem elég, hogy valóban meg is tegye, amit akarsz. Ha pl ilyenkor megy a pofozkodás, azt a kutya nem érti .

A te pofonjaidnak semmi köze ahhoz, ahogy a kutyák néha odakapnak a másikhoz.

Te magyarán megverted a kutyádat. Ráadásul olyan részén, ami neki életfontosságú. Mert ott lát, szagol, eszik. A fejénél. Amikor "odaszólnak egymásnak" a kutyák, nem a pofájukat célozzák meg először.

Annyit elértél, hogy a kutyád kézfélő lett és nem igazán bízik benned. Ez a "sunnyogás" oka.

Ha egyedül nem megy, akkor segítséggel meg kellene tanulnod, hogyan érheted el, hogy a kutyád hallgasson rád .

2015. júl. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hülye vagy hozzá.


Rosszul fegyelmezel, ezért nem érsz el eredményt.


Ezt fizikai erővel kompenzálod, de azt is rosszul.


Márpedig ezzel maximum félelmet lehet generálni, nem tekintélyt.

Egy kutyának nem azért kéne jól viselkednie, mert fél tőled, hanem azért, mert tisztel.


Csak éppen a tekintélyt nem lehet megkövetelni, se kierőszakolni. Azt csak kiérdemelni lehet, de ahhoz meg nem értesz.


Így aztán az van, hogy jobban viselkedik a kutyád, mert fél a veréstől, de ettől még egy labilis csicska vagy a szemében, akiben megrendült a bizalma.

2015. júl. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

(...pl fegyelmezésnél alapvető, hogy soha nem mondjuk ki a nevét, és ha a nem kívánt viselkedés konkrétan hangoskodással jár, (ugatással) akkor az is alapvető, hogy eleve meg se próbáljuk hangokkal fegyelmezni, mert ellenkező a hatása. De ez csak a jéghegy csúcsa, ezzel az erővel egy könyvet is leírhatnék ide, talán egyszerűbb lenne, ha egy kész könyvet olvasnál el.

Hogy legyen valami fogalmad róla, hogyan működnek.)

2015. júl. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
27%
Én a helyedben baseball ütővel ütöttem volna meg, az nagyon hatásos, én is egyszer megcsapkodtam vele a kutyámat meg anyósomat is és azóta egyik se hisztis bár süketet azért szoktak játszani mert hát 3 méterrel a föld alatt azért nehéz bármit is meghallani.
2015. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanulságos volt, próbáltam a személyeskedésből kihámozni a lényeget.


Arra azért kíváncsi vagyok, hogy amikor egy kutyánál leszáll a vörös köd, akkor mégis hogyan zökkentitek ki? Pl. mikor macskára menne? Nyilván finomkodással is megy.

2015. júl. 11. 13:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!