Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék összeszoktatni...

Hogyan tudnék összeszoktatni egy 7 hónapos Jack Russel teriert egy 1 éves macskával?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam a kutyust, semmi gond vele, nagyon szelíd és játékos kutya. A macska azonban menekül,ha meglátja, és nem mer még enni sem hazajönni, csak, ha bezárom a kutyát. Nem hiszem, hogy bántaná őt a kutyus, a macska viszont támadásnak érzékeli a közeledését, ezért rögtön elszalad.
2010. márc. 5. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! Mi úgy szoktattuk össze az ujonan jött kiskutyákkal a macskát,hogy odavittük a macskuszt a kutyákhoz vigyáztunk hogy a cica ne karmoljon,hagytuk hogy szaglássza őket.

Nagyon féltékeny volt a macsek és folyton elszaladt előlük ,később elkezdte nevelni őket kaptak 1 kis fülest ha nem hagyták békén.a vég eredmény hogy a macska lett a főnök,de azért nagyon jó barátok lettek.Ivartalanított fiúcica...Bár a mi cicánk együtt nőtt fel a kutyámmal.

Na meg eleinte bent voltak a lakásban a kiskutyák a macska meg eleve kinti-benti cica így könnyebb volt megszokniuk egymást.Sok sikert a szoktatáshoz.majd meséld el hogy sikert e !

2010. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én Jack Russelemmel meg sem lehetne próbálni, minden macskát meg akar ölni. De szó szerint: rögtön a nyakára megy, és a többit elképzelni sem merem. 2 cicám van, egyszer mindkettőnek volt része ebben, még az a szerencse, hogy rögtön közbeléptem! Egyszer egy idegen cica tévedt be a kertünkbe. A kutyus sarokba szorította a cicát, az meg védekezésképpen véresre kaparta a kutya képét, de az meg sem érezte a fájdalmat. Alig 5 perc alatt (mire észrevettem) mindketten megsínylették a harcot.
2010. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

utcsó válaszoló micsoda gyilkos hajlamai vannak a kutyádnak.

nem csoda hogy nem zavarta a sérülései amikor harcol az állat az adrenalin miatt nem érzi a fájdalmat majd csak ha lehiggadt...

2010. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Változott a helyzet. Az egyik macska rájött, hogy ha nem szalad el, a kutya nem bántja. Átvette az irányítást. Mikor elszalad mellette a kutya, a nyomába ered. Átestünk a ló túlsó oldalára... :)
2010. júl. 11. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most úgy néz ki a helyzet,hogy a cica a főnök 2 kutyánk van szoktak verekedni játékból vagy komolyan a cica mindig szét választja őket.Mi mindig rászólunk a macsekra hogy nem szabad.Nekünk bevált!Én úgy gondolom,ha rászóltok ti is a cicára mikor látjátok,hogy bántja a kutyit ezt mindig megteszitek akkor lassan leszokik róla. Nem hülyék a cicák ők is szót tudnak fogadni csak legyél vele is következetes mint a kutyával.Remélem nektek is beválik..majd írd meg hogy megy a dolog!:-D
2010. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ha lesz valami fejlemény, jelentkezem. :)
2010. júl. 13. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!