Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy border collie...

Szeretnék egy border collie fajtájú kiskutyát. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Ajánlanátok e lakásba? Olvastam róla a neten, hogy hatalmas a mozgásigénye.
2015. júl. 18. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Lehet lakásban, ha ki tudjátok elégíteni az igényeit. Napi 3 óra minimum, amit futkározással, frizbivel, labdázással, tanítással kell tölteni. Ha ez oké, akkor a kutya is oké lakásban.
2015. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 B.Ági válasza:
32%

A border collie nem való lakásba!!!

Ez a fajta alapállásban egy terelő fajta.

Ennek a fajtának akkora a mozgásigénye, hogy képtelen vagy azt kielégíteni ha lakásban akarod tartani.

Ez egy okos, érzékeny,nagy mozgásigényű fajta.

2015. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Elméletileg igen. Gyakorlatban nem igazán ajánlom. Okos, intelligens kutya ugyan, de azt gyakran elfelejtik, hogy nem magától lesz ilyen. A napi több óra aktív mozgás mellett napi szinten komoly agyi fárasztásra is szüksége van. Vagyis édes kevés nála a fizikai fárasztás, agyilag is me
2015. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*agyilag is meg kell dolgoztatni, vagy szétszedi a lakást, kertet egyaránt. Agility, dog dancing és hasonló agyat dolgoztató sportokra feltétlenül szüksége van. Gondold át, hogy ezt valóban meg tudod-e adni neki, különben sok csalódás fog érni.
2015. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
A border collie terelőkutya, és én nem ajánlnám lakásba. Túlzottan nagy a mozgásigénye, szinte fáradhatatlan, és agyilag is le kell fárasztani.
2015. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekünk borderünk van lakásban. Jól érzi magát ha rendszeresen leviszed sétálni napi 3-4 órára. Emellett pedig klikkereztek vagy bármi agyi fárasztás. Hétvégénként esetleg nagyobb séták plusz heti 2 sport pl.: agility és nagyon jó kutyus lesz belőle :)
2015. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. Még annyit hozzá tennék, hogy a mienk show border.
2015. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A border collie nem való lakásba, de egy 50 nm-s kert maradéktalanul kielégíti a mozgásigényét... Na, nem, oszlassuk el egy kicsit ezt az egész ködöt. A border collie tartásának nem alapfeltétele a kert, ami azt illeti az enyémek egész nap bent vannak a lakásban, pedig van kertünk. Az a helyzet, hogyha nem kapnak napi minimum 1,5-2 óra intenzív foglalkozást (mozgatás + agymunka), akkor bizony édesmindegy, hogy van-e kert, mert ott is csak tombolni fognak.

A border colliek nagyon klassz kutyák egyébként, de amit mindenkinek meg kellene érteni, hogy amikor bordert veszel nem (csak) házikedvencet választassz, hanem egy életformát. Azon kapod magad, hogy hirtelen multifunkcionális kutya-szórakoztató központ leszel, és mindennapjaid szerves részét fogja képezni annak a megtervezése, hogy mivel szórakoztasd a borderedet. A hétvégéidet valószínűleg valamilyen kutyás tréningen, esetleg versenyeken töltöd, és akkor is meg kell oldanod valahogy a mozgatását, mikor trutymó idő van, mikor sötétben érsz haza, mikor legszívesebben ledőlnél az ágyba és nem csinálnál semmit.

Az a helyzet, hogy a sok ijesztgető poszt, hogy naponta 3 órát kell foglalkozni vele, meg 200 km-t futni túlzás, de nem véletlen próbálnak meg mindenkit elijeszteni attól, hogy meggondolatlanul bordert vegyen: tele a net border szaporítókkal, borderre vágyó tudatlan emberekkel, és megunt, kidbott borderrel. Szóval arra kérlek te is gondold át, biztos, hogy szeretnéd átalakítani az életed egy kutya miatt?

2015. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló, igazad van. Tényleg meg kéne gondolnom, tényleg bordert szeretnék-e választani. Én magába a kutyába nem csak kinézetre, hanem okosságra is beleszerettem. Közepes méretű lakásunk van (60-70 négyzetméter), és mivel még bőven az iskolapadot nyomom, nem biztos, hogy ki tudnám elégíteni a napi mozgás- illetve agyi igényét.
2015. júl. 30. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem borderem van és kb napi 4 órát vagyok kint vele esőben, hóban is. Futunk, biciklizünk, frizbizünk és szellemileg is fársztom, a séta és a kert nem elég neki. Néha még ezek mellett is rombol. Nagyon sok mindent szétrágott már és mivel okos könnyen túljár az eszeden, következetesen kell nevelni.Ha ezekre készen állsz akkor válaszd csak ezt a fajtát,ha nincs ennyi időd vagy csak egy szeretgetni való társra vágysz akkor ne ezt a fajtát válaszd. Nekem van egy kisebb mozgásigényű kutyám is és nagyon más a kettő. Sétálni, játszani ő is imád, de amikor neki már elég a borderem még mindig pörög. Sok sikert a kutyaválasztáshoz.
2015. aug. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!