Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg betiltották a pitbull...

Tényleg betiltották a pitbull kutya fűl vágását?

Figyelt kérdés
aki megtalálja erre vonatkozó szabály légyszi linkelje be nekem ,mert nem találom.

2015. júl. 23. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyára betiltották a fülvágást. Állatvédelmi törvény.
2015. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon hülye törvény.Nekem nagyon tetszenek a pitbullok metszett füllel.
2015. júl. 23. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A kutyákat is meg kéne kérdezni arról, nekik hogy "tetszik" jobban...
2015. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem meg a vágott fülű emberek. Mégis elég furán néznének rám, ha a csecsemő gyerekem fülét le akarnám vágatni. Pedig biztos menő lenne.
2015. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül. Mindig akad, aki megoldja még így is. Pl dobiknál is. Ez van.


Először tiltották a farok vágást is.Aztán némi ráhatással megengedték. Tudod, a törvényeket emberek hozzák. Aztán amelyik lobbi az erősebb, ahhoz igazítják a törvény cikkejeit.

2015. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Hiába tiltva van, a mai napig van orvos aki megcsinálja profin. Az èn kutyámnak is vágva van a füle, bár én eleve úgy kértem a tenyésztőtől, így ő intézte.
2015. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre, kérésre a „belinkelés”:


Az állatvédelmi törvény (1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről)

„Beavatkozás az állaton”

„10. §”

„(2) Az állaton küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével - nem végezhető.”

[link]


Egyik, végrehajtási jogszabály a 41/2010. (II. 26.) kormányrendelet, amely megenged további beavatkozást:

„16. § (5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.”

[link]

2015. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Védem az állatokat, de a fül kupírozást rengetegen túlreagálják.. Aki az emberekhez hasonlítja, azoktól kérdezem hogy az milyen dolog amikor a csecsemőnek átszúrják a fülét, körülmetélik, stb? :) Megkérdezik a gyereket? Nem.



Egy vágatlan fülű amstaff gazdi.

2015. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted az átszúrás és a fülvágás ugyanaz, most komolyan?
2015. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem megnem reagálják túl.

Azért, mert a gazdinak jobban tetszik esztétikailag a vágott fül, még nem jogosítja fel őt semmi arra, hogy megcsonkítassa az állatot. Ha egészségügyileg lenne rá szükség, az más, de miért szenvedjen a szerencsétlen állat több hónapot amíg begyógyul teljesen a füle? Csak azért mert úgy SZEBB?

Szerintem meg te, kedves kérdező szebb lennél orr nélkül. Átugrassz, és levágjuk neked?

2015. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!