Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.8 éves kan keverék németjuh...

Kb.8 éves kan keverék németjuhászt meg lehet még tanítani valamire? Ezelőtt soha nem volt sétálni, most erősen húzza a pórázt.

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 11:18
 1/6 anonim válasza:
0%

Szia!

Nos, ha már 8 éves a kutyus, akkor nem igazán lehet tanítani. Ennek van egy különös oka. Mint kutya szemszögéből a kutyák egy nagyon okos és hűséges állatok, de viszont már ennyi idősen nem jó dolog őket tanítani, más szóval mondva, inkább nem érdemes. Ha szeretted volna tanítani, akkor 1 vagy másfél évesen kellett volna, mert akkor volt még kiskutya, és tanítható volt.

Nos, te azt írtad még a kérdésedhez, hogy "Ezelőtt soha nem volt sétálni, most erősen húzza a pórázt." Ebből nem hiszem, hogy valaki értene valamit, de én megértettem, hogy mit szerettél volna mondani.

Én most azt mondom neked, hogyha a pórázt húzza, és szeretne sétálni, akkor miért ne?! Tegyél vele egy próbát. Tedd rá a nyakörvére a pórázt, és menjetek ki sétálni egy kicsit, de ne menjetek túl messzire, és még van egy jó tanácsom, hogy ne engedd túl tágasra a pórázt. Legyen kicsit szűk, ha pedig el szeretne menni, picit rántsd vissza, de ne túl erősen hogy megfojtsd.

Így talán fog sikerülni!

Remélem tudtam segíteni neked, legyen további szép napod!!!

Dalma

2015. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Első válaszoló, gratulálok a fél oldalas baromságodhoz. Érdemes lenne legalább egy egészen kicsit tanulnod a kutyáról, kutyák képzéséről.


Kérdező, bármilyen korú kutyát lehet tanítani és nevelni! Hozzánk is csoportos képzésre nagyon sok 5-6 éves, vagy még idősebb kutyával járnak! Volt, aki a 10 éves kutyájával kezdett járni, se nevelve, se foglalkoztatva nem volt előtte, mégis sikeres BH vizsgát tettek és a kutya élete végéig jártak tréningezni, fejlődtek és többször vizsgáztak. Viszont ha eddig nem ment a nevelés, akkor nagyon érdemes lenne kutyasuli segítségét kérni, rengeteget könnyítene a helyzeteteken, illetve interneten keresztül nem lehet igazából segíteni egy-egy tanítási feladat vagy nevelési probléma megoldásában.

2015. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dalma bölcsebb maradt volna, ha csöndben marad.


Öreg kutya, nem vén kutya, nyugodtan lehet tanítani :) Tény, hogy fiatalon valamennyivel fogékonyabbak, de kis türelemmel az idősebbeket is gond nélkül lehet tanítani.


Ha van tapasztaltabb kutyás ismerősötök, érdemes lenne vele közösen elmenni sétálni. Egy tapasztalt kutyás meg tudja mutatni az alapvető fogásokat sétánál, de arra is rájöhet, hogy a kutyádnak túl sok levezetetlen energiája van vagy csak értetlen vagy kekeckedik.

Előbbi esetben le kell valahogy mozgatni a kutyát, mielőtt komolyabb tanulásba kezdenétek (apport otthon, futás, súlyhúzás stb.)

Utóbbi esetben jöhet a szigor: cövekelős módszer, fordulásos módszer, jutifalat, ha laza a póráz, korrigálás enyhe rántással (ennek a pontos mozdulatát meg kell tanulni! ha nem tudod, mit csinálsz fájdalmat okozhatsz vagy épp azt éred el, hogy még jobban belefeszüljön a nyakörvbe a kutya), stb.

2015. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló hülyeségével ne foglalkozz, felejtsd el. Igen, lehet tanítani, ahogy azt mások is írták. A kutya nem issza el az eszét, mint némely humanoid, és a kis szürke agysejteket sem rombolja a füves cigivel. Először meg kell tanulnia tanulni. Ez egy hosszabb folyamat, de egyszer csak meglátod a fényt a szemében, hogy rájött, mit akarsz tőle. Kellően tudd motiválni, jutalmazni, dicsérni, és a jutifalatot is időben add oda neki. A virsli nagyon ösztönző tud lenni, főleg, ha éhes is. Szóval hajrá és kitartás!
2015. júl. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
32%
Gratulálok, kedves első válaszoló, az IQ-d 0! A kutyákat igen is lehet tanítani! Nekem is a kutyám 7 éves, és megtanulta amit mondtam neki, és fel tudtam nevelni, ám nekem is Németjuhász a kutyusom :) Jó tanítást, és ne halgas arra a Dalmára!
2015. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Persze hogy lehet tanítani!!! Azok okos kutyusok :)
2015. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!