Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik állandóan?

Miért szökik állandóan?

Figyelt kérdés

Valamikor réges-régen, pontosan 7 éve kaptam egy 4 hónapos kiskutyát (terrier keverék). Rengeteget foglalkoztam vele, tud egy csomó trükköt, voltunk suliban (bár vizsgát nem tettük le, mert igazából feleslegesnek tartotta a kiképző, mert nem törzskönyves, elég ha tudja a tanultakat), azóta is alkalmazom azokat a feladatokat. Sétánál behívható, pórázon szépen utazik, buszon kultúrált, nem hisztizik.

Kb. 1-1,5 éves korában ki lett ivartalanítva. A kertben csináltunk neki egy 1,5 méteres kerítéssel lekerített kisebb kertrészt.

De folyamatosan elszökik, ha nem vagyok itthon. Vagy átmássza, vagy kiássa..De nem megy világgá, csak az egyel felettünk lévő szomszédba, mert van ott 2 lánykutya. De mégis mi a jó eget akar tőlük?? :D

Ha itthon vagyok, akkor nincs baj, de ha elmegyek dolgozni, tökmindegy, hogy a lekerített részen van, vagy az egész kertben, ő megoldja. Pedig napi 2x 1,5 óra séta van, plusz szőrápolás, játszás kifulladásig, feladatok ismétlése-gyakorlása.

Nem értem, hogy hogy van ereje még mindig menni ezek után. (jó, reggel a fele van meg, utána megyek dolgozni, aztán a másik fele, de akkor is..)

Volt már mellette egy másik kutya, a testvéremé (de elköltöztek), de nem nagyon érdekelte, akkor is ment..

Az a baj, hogy egyedül élek, így nem igazán tudom más felügyelete alá helyezni...


2015. júl. 29. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Míg dolgozol addig zárd be a házba,onnan nem tud megszökni.
2015. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pekmartin válasza:
milyen fajta a szomszédod kutyája??(2 lánykutyálya)
2015. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

próbáltam, de akkor meg valamit szétszed :( mert hát mindig talál valamit, ha más nem, akkor több órán keresztül kaparja az ajtót, és cseréltethetem gyakrabban..

Az a baj, hogy néha 12órázok, heti 2x, és addig szobakennelbe nem zárhatom..

Próbáltam már ilyen spray-t, amit a kerítéshez kell fújni, és elvileg a kutya nem megy oda.. na hát konkrétan telibe sz.rta:D

eddig használható ötlet az elektromos kerítés volt, de azt nem tartom jó ötletnek, főleg, hogy már 7 éves, még a végén szívrohamot kap :S

2015. júl. 29. 12:49
 4/4 A kérdező kommentje:
valamilyen játszótéri keverékek, talán mudi van az egyikben, a másikban meg esetleg staffordshire terrier, de csak tippelek:D miért?
2015. júl. 29. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!