Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a fajta retriver póráz...

Ez a fajta retriver póráz mire jó? Alább látható a link. Szövet fojtó nyakörvet keresek a kutyámnak, ez használható lenne arra?

Figyelt kérdés

[link]

Nem szeretném fojtogatni meg ilyesmi, csak láb mellett, rövid pórázon nagyon húz úgy, hogy fulladozik. Hogyha hosszabbra hagyom a pórázt akkor nem. Azonban, hogyha áthurkolom a pórázt, hogy ilyen fojtó nyakörvet kapjak, akkor tud ő normálisan is menni - így nem fulladozik-, s ezért gondoltam, hogy be kellene fektetni egy szövet fojtóra.


2015. júl. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem retrieverpóráz, hanem egy szövet fojtónyakörv, és amúgy semmire se jó. Ezek a vastag "fojtók" gyönyörűen elnyelik a pórázrántás erejét, lenullázzák a pórázos kommunikációt. Vegyél ilyet vékony verzióban (k-9.hu-n lehet kapni, olcsó is, jó is), vagy egysoros fém fojtót, ha olyat akarsz használni, de ezt szerintem felejtsd el, nincs sok értelme.

Viszont azt ugye tudod, hogy ha fojtót raksz a kutyára, akkor azt használni is kell, nem csak várni a csodát? Mondjuk a sima nyakörvnél is ugyanaz lenne a szabály, csak ha azt elcseszed, hozzászokik a nyaka, akkor még mindig rakhatsz rá fojtót. Ha viszont a fojtóhoz is hozzászokik, akkor marad a szöges, azt meg gondolom, nem akarod.

Szóval az a trükk, hogy egyetlen pillanatra se hagyd a kutyát húzni. Ha megfeszíti a pórázt, vagy visszarántod, vagy megfordulsz (egy marha nagy rántás keretében), vagy megállsz, és megvárod, amíg ő lazít, de ne hagyd feszes pórázon közlekedni fojtóval. Ez amúgy a nyakon áthurkolt pórázra is igaz.

Illetve megtaníthatnád amúgy rendesen lábnál követni, falattal, ha erre van igényed, nem kell feltétlenül cibálni hozzá az állatot.

2015. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
35%
Szerintem ne fojtót vegyél hanem fejhámot. Én a fojtóval semmit se értem el bár ez az én személyes véleményem. A fejhám szerintem tökéletes. Bár ez csak egy tanács. Sok sikert! ;)
2015. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fémfojtót nem szeretnék, mivel akkora behatásra nincs szüksége, amit a fém fojtóval el lehetne érni.

Azért jött alternatívakén a szövet fojtó, mert amink most van szövet nyakörvünk, az kilazul, ahogy húz a kutya, úgymond ránthatok rajta, de nem fogj fel. S tisztában vagyok vele, hogy magától a fojtó sem old meg semmit, csak megkönnyíteni a dolgot szerintem, hogy arra a rántásra odafigyeljen, úgymond észrevegye, hogy ott vagyok a póráz másik végén.

Nem folyamatos fojtásban szeretném tartani, csak egy gyors rántás,s abból ért, csak ezzel a nyakörvvel kivitelezhetetlen.

A láb mellett követést gyakoroljuk otthon egyenlőre jutalomfalattal, csak még nem állt neki össze a kép, hogy mit is szeretnék. Lent pedig a jutalomfalat nem érdekli. Így hiába csinálja otthon szépen jutalomfalattal, hogyha lent ez az opció nem működőképes, akkor más eszközhöz kell nyúlni.

2015. júl. 29. 11:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Fejhámról már olvastam, de most eszembe se jutott, mivel a "pórázból eszkábált fojtó nyakörv" beválni látszik. DE lehet, hogy majd azt is kipróbáljuk.
2015. júl. 29. 11:26
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

Erre a nyakörvre gondoltál ugye?

2015. júl. 29. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!