Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű szuka kutyám bekatta...

Nagytestű szuka kutyám bekattan a gallértól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap ivartalanították, a sebe szép, száraz, de ha nincs rajta gallér, állandóan nyalogatná. Hagytam, hogy a hasát kicsit megtisztogassa magának, de a sebhez nem engedtem nyúlni. Próbáltam bekötni a sebet lazán egy kendővel, de nem túl stabil, elcsúszik, és némi munkával simán le tudná szedni.

Viszont a gallértól totál bekattan. Rohan körbe a lakásban, felborogatja a bútorokat, belerohan a falba, vagy ha a helyére küldöm, ott pörög egy helyben, mint a motolla. Ha lefogom, liheg, remeg, kimered a szeme. Mikor azt hinném, már megnyugszik, felpattan és kezdi elölről.

Mindez persze oltári zajjal jár, semmit nem aludtunk az éjjel.

Egy csomó állatom volt már ivartalanítva, de ilyen hisztit egy se csinált.


Van valakinek valami tippje, hogy a) hogy lehetne megbarátkoztatni a gallérral, b) hogy lehetne stabilan rögzíteni a hasán a kendőt?


2015. júl. 30. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ráraksz egy pórázt, és ha hisztizik, megrángatod (kellő alapossággal, tehát tényleg vegye is észre, hogy csinálsz vele valamit, ne csak te érezd úgy, hogy kemény vagy), amíg le nem higgad. Ha újrakezdi, megint, és megint, és megint, hogy megértse, hogy ez nem vezet sehová. Ha lenyugszik, nagyon megdicséred, adsz neki falatot, szóval lássa, hogy ez a helyes hozzáállás. A lényeg, hogy magyarázd el neki egyértelműen, hogy nem számít, mennyire akar tőle megszabadulni, nem fog menni, viszont nem egy nagy kaland elviselni.
2015. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hagynám, hadd csinálja, idővel rájön, hogy semmit nem ér el vele.

A póráz is jó megoldás, de éjjel nem tudod azzal rángatni, ezért jobb, ha magától jön rá a dolgokra. Addig meg tűrtök ti is. De ne vedd le róla, mert így állandóan hisztizni fog. Egy percre sem. Azt a hetet kibírja ameddig rajta van, a miénk is hozzászokott.

2015. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én inkább megrángatnám éjjel óránként, minthogy végig azt hallgassam, hogy veri szét magát meg a lakást... :D
2015. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, a ma éjszaka már jobb volt. Este elővettem a kevésbé úri modoromat, mikor elkezdte a hattyú halálát, úgyhogy éjjel csak a közlekedése zajait kellett elviselnünk... (Kb. minden ajtófélfába és bútorsarokba beakad, de már legalább nem szándékosan rongyol nekik.)

Az a gond, hogy viszket neki a hasa a borotválás miatt, persze, hogy legszívesebben kifutna a világból.


Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 31. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, az nálunk is megvolt, hogy nekiment mindennek, de pár nap és megtanult vele közlekedni. Nagyrészt.

Mi a végén már jobban utáltuk a gallért, mert tudott fájni..

Gondolok itt arra amikor a kutyus rohan mögöttünk valahová, és átbújna a lábunk közt, de csattan a vádlinkon a gallér és hasonlók... fellélegeztünk mikor lekerült róla :D

2015. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó igen, már az én vádlim/combom is tele van kék foltokkal meg horzsolásokkal. Amúgy is szokása a kutyának, hogy bedugja a fejét a lábunk közé, de ez gallérral annyira nem cuki.
2015. júl. 31. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!