Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Amerikai akita is olyan...

Az Amerikai akita is olyan hűséges, mint a Japán?

Figyelt kérdés
tudom, tudom, tudom. minden kutya hűséges.. de az Akitáól ugye az a hír járja, hogy ők különösen hűségesek.. de megfordult a fejemben a kérdés: vajon az Amerikai Akita is van olyan hűséges, mint a Japán Akita?

2015. aug. 6. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Nekem japánom van. Nagyon- nagyon szeretetteljes kutyus. Szerintem nem mert az amerikai akita csak nagyon kis részben kötődik a japánhoz mivel keresztezték egy csomó más fajtával. Az enyém azt szokta,hogy mikor leülök a teraszra odajön és a vállamra hajtsa a fejét, ilyenkor jól megszoktam ölelgetni. Amúgy másfél éves de még mindig zabálnivaló. Van két pincsim és ha nem ő kap először enni akkor belecsíp a hátsómba.
2015. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent neked a hűség? Miben nyilvánul meg? Mert ezek a fajták amúgy kifejezetten önfejűek és nem látványosan gazdafüggők, az emberek meg szeretik azt gondolni, hogy az a hűség, hogy a kutya egész nap azt lesi, hogyan tehet az ember kedvére, és sosem távolodik tőle húsz méternél messzebbre.
2015. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Az első vagyok. Nekem például a hűség abban nyilvánul meg, hogy érzem, hogy szeret a kutyus, és persze nekem is ő a mindenem. Ha arra gondolsz amit a második írt akkor az én tapasztalatom alapján nem. Ő azt csinál amit akar. Ha tanítom akkor egy idő utn megunja és megy ahovs akar. Mondjuk mikor tüzel akkor szeretne megszökni, szóval ilyenkor kennel zárka, mert nem szeretnék potya kikutyákat van már elég keverék kutyus aminek nincs gazdája.
2015. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1%
NINCS OLYAN HOGY: KÜLÖNLEGESEN HÜSÉGES FAJTA. MINDEGYIK KUTYA HÜSÉGES
2015. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nehogy félreértsétek.. nem szándékozom kutyát venni.

Akumi, nem arra gondolok, hogy éjjel-nappal az ember seggében legyen a kutya, csak hogy néha azért éreztesse az emberrel a szeretetét.

Persze embernek is kell néha egy kis nyugalom, nem várhatja el senki sem, hogy 0-24 vele legyen a kutya.

De néha bújjon oda, érdeklődjön.

Ezt egy Akita akkor sem teszi meg, ha kiskorától fogva rendszeresen foglalkozva van vele?

Amúgy Akumi, neked milyen fajta kutyáid vannak?

2015. aug. 7. 00:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan akitát aki olyan mint egy tapasz, szó szerint rá ragad a gazdájára.
2015. aug. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked bújós kutya kell, nem hűséges, úgy tűnik :)

Amúgy ez nem csak a kutyán múlik, az ilyen fajtáknál pláne, hanem elsősorban a kapcsolat minőségén. Ha a kutya számára érték a gazdája simogatása, mert nem simogatják annyit ok nélkül, hogy már herótja van tőle, meg úgy általában kiegyensúlyozott a viszony, a kutya számára érték a kapott foglalkozás, nem pedig teher, akkor sosincs ilyen gond.

2015. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a "hűséges" dolgot sose értettem. Ezzel a gőzzel a beagle a leghűségesebb, mert mindig hazamegy a csavargásból...

A retrieverek látványosan képesek imádni a gazdájukat - meg mindenki mást is, aki szól hozzájuk egy jó szót.

Az amerikai akitával ugyan nincs személyes tapasztalatom, de állítólag nagyon független, önálló személyiség, aki inkább tűri, mint igényli a kényeztetést. Leginkább az északi fajtákhoz mérhető. Ha kötődik is, csak csendesen, messziről, tartózkodóan.


Nekem két kutyám van, egy terrier meg egy kuvasz. Egyik sem a legendásan "hűséges" kutyák közé tartozik. Ennek ellenére a terrier egy pillanatra sem téveszt szem elől, bár a testkontaktust ritkán keresi és nem is igazán szereti, de a kuvasz olyan hízelgést tud csapni, hogy egy labradortól is sok lenne. Bújik, ölbe ül, bohóckodik. Ha nem vele foglalkozom, csendesen fekszik a lábamnál és őriz.

ÉS, ami nekem fontosabb: mindketten egygazdások, és bár ímmel-ámmal teljesítik a családtagjaim parancsait is, előtte mindig rám sandítanak, hogy mit szólok hozzá. Én vagyok A Gazda, mindenki más a külső körhöz tartozik, akiknek megengedjük, hogy velünk lakjanak.

2015. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igaz, rosszul fogalmaztam, bocsánat.

*Melyik fajta bújósabb, ragaszkodóbb?

Én úgy tudom amúgy, hogy az Amerikai könnyebb eset, mint a Japán, embercentrikusabb.

2015. aug. 7. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Láttad már a Hatsiko (Hácsikó) című filmet? Arról szól hogy egy japán akita mennyire hűséges a gazdájához és szerintem a japán akita hűségesebb, ragaszkodóbb....
2016. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!