Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak nagyon sok a...

A kutyámnak nagyon sok a sava, mit lehet neki adni, ami segít ezen?

Figyelt kérdés
Régóta küzködünk a problémával, természetesen állatorvostól is kértem tanácsot, mikor először megjelent ez a dolog. Ő azt mondta, hetente egyszer adjak neki egy Quamatel Mini-t, illetve közbe-közbe főzzek neki kölest. A Quamatelt kapja folyamatosan, minden héten szerdán, jó ideje nem is volt baj a gyomorsavával. Tegnapelőtt délután viszont megörvendeztetett egy adag savas hányással. Akkor adtam neki még egy fél Quamatelt, viszont tegnap este megint jött a savas hányás, a ma hajnali sétánk során szintén. Ennyire még sosem volt súlyos. Mit adjak neki, ami egy kicsit elszívja a savát, és nyugtatja a gyomrát? Vettem neki most a boltban kölest, de a hét elején is kapott már, a gyógyszerrel tömni meg nem akarom, gondolom, nem tesz jót neki.
2015. aug. 8. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg a savanyú káposztát, annak lugositó hatása van. nekünk bevált.
2015. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:

Mit eszik? Esetleg a tápváltás segíthet a dolgon.

A szomszédom beagle-e bárányos acanát evett és reggelente savat hányt, azóta külön főz a kutyának és semmi baja.

2015. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Savanyú káposztával inkább nem kísérleteznék, annak hasmenés lenne a vége...

Nem tápozunk, mivel nagyon érzékeny a gyomra (nyers etetést sem bírta sajnos) külön főzök neki. Azért nem is értem a problémát, mert eddig minden a legnagyobb rendben volt így.

2015. aug. 8. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha most hirtelen sokkal többet hány savasat és nem evett semmi szokatlant, akkor én a te helyedben elugranék azért az állatorvoshoz a biztonság kedvéért.
2015. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz hátha felír normál Quamatelt ha ilyen gyenge a gyomra a kutyának. Az enyém egy hónapig nap mint nap szedte, aztán rendbe jött, a Mini semmit nem ér.
2015. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a Quamatel jobban megéri, mint a Mini. Ezt a köles dolgot nem értem.
2015. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azóta nem volt hányás, de holnap reggel megyünk orvoshoz.

A köles egyébként az állatorvos szerint jót tesz a savtúltengéses kutyáknak, azért ajánlotta.

2015. aug. 9. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!