Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lehet ettől a kutyámnak?

Baja lehet ettől a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A kiskutyusom, most lesz 4 hónapos, és ma kapta meg a negyedik oltását. Már csak egy van, az a veszettség elleni, de az most lényegtelen. A lényeg, hogy megkérdezte az orvos, hogy kapott-e már féreghajtó tablettát, én meg úgy emlékeztem, hogy nem, ezért beadta neki. Hazajöttem (egyedül mentem), és anya kérdezte, hogy mit mondott az orvos. Elmondtam neki, hogy mit mondott, de azt is, hogy adott neki féreghajtót. Anya meg leszidott, mert én nem tudtam, hogy az elsőnél kapott már, (nem voltam ott). Nagy baja lehet ettől, hogy már kettőt is kapott, vagy semmi probléma nincs ezzel? Kérem az szóljon hozzá ehhez, aki jártas ebben a témában, tapasztalatlanok nehogy ideírják nekem, hogy: Jaaaj ez semmi! Vagy: Igen, ez nagyon nagy baj, mert ez tényleg fontos! Válaszokat előre is köszönöm! 15/L

2015. aug. 9. 23:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Igazábol nem hiszem hogy komoly baja lenne,maximum megy majd a hasa!
2015. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elso tablettát mikor kapta?

mennyi idő telt el a tabletták között?


Amikor nekem kb ennyi idős volt a kutyusom ( lehet fiatalabb picit, nem mernek mar megesküdni ra ) azt mondta a doki, hogx 2 hetente kapjon

Es amikor 4-5 hónapos volt, akkor mondta azt, hogy elég 3 havonta kapnia :)

2015. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem lesz baja. Ennyi időn belül bőven szoktak már ismételni, ha nagyon fertőzött az állat.
2015. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

a 2. válaszoló jól mondja

továbbá telefonon fel lehet hívni a dokit, hogy ilyenkor mi a helyzet

2015. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 10 hetes volt, mikor kapta az első féregtelenítőt, és most körülbelül, 16 hetes. Elnézést, pontosan mire céloztál, mit kapott meg kéthetente? :D A féreghajtót, vagy az oltást? Elnézést, csak nem tudtam kivenni a szövegből.
2015. aug. 10. 00:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz! Épp ideje volt a féreghajtásnak, ugyanis minden oltás mellé (!) kellett volna kapnia tablettát. Most, ha a székletében féreg lesz - mert lehetséges - 10 nap múlva kell kapjon ismét féreghajtót. Ha féregmentes a kutyus, akkor három havonta kell normálisan féreghajtani.
2015. aug. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A fereghajtot :) ;)


2. Voltam :D

2015. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen, most megnyugodtam, legalábbis valamennyire. :D Eddig 3-szor vittük el oltani, az elsőnél kettőt kapott, mivel kicsit későn kezdtük el beoltani, de ez is lényegtelen, és azt hiszem, hogy csak a második alkalommal nem kapott féreghajtót. De akkor azt nem értem, hogy az orvos minek kérdezte meg, hogy kapott-e már, ha elvileg minden oltás mellé kell egy féreghajtót kapnia?! Most az orvos a hülye, vagy én?:D
2015. aug. 10. 00:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hülye. A protokoll szerint kell, de nem minden állatorvos ad az oltás mellé sajna. Mindenesetre figyeld a kutya székletét, s ha lesz benne valami, akkor ismételjétek meg a féreghajtást.
2015. aug. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó rendben, köszi!
2015. aug. 10. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!