Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy akadályozz...

Mit csináljak, hogy akadályozzam meg, hogy anyukám elaltattassa a kutyám?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen betegsége a kutyának, soha nem támadott meg senkit.

A család többi tangja sem akarja. Azért akarja elaltattatni, mert elköltözünk, most küldfödön élünk, de visszaköltözünk Magyarországra. A keresztanyukám magához venné, van egy szép kertesházuk, már sokmindent megvett hozzá. Anyukám akkor is kihívja az állatorvost, hallani sem akar róla, hogy odaadja. ( ezt én sem értem) mit tegyek, hogy akadályozzam meg?



2015. aug. 11. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, hogy a te anyádra mi hat, azt mi sajnos nem tudjuk. Ha ezt tényleg megcsinálná, úgy, hogy a kutyának lenne helye, akkor egyszerűen csak hülye.

Próbálj az állatorvossal beszélni, ha kijön, normális doki nem altat egészséges kutyát, pláne ha lenne más helye.

Egyáltalán az ő nevén van a kutya? Mert ha papíron valaki másé, akkor eleve nincs joga elaltattatni.

2015. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy ha az orvos nem is altatná el, az ilyen gerinctelen, alja emberek lelövetik vagy agyonverik a kutyáikat otthon. Az ilyeneknek nem hogy állatot nem szabadna tartani, de még élőlények közé, emberek közé sem szabadna engedni.
2015. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy? Nem tudnád megbeszélni titokban keresztanyáddal, hogy vigye el a kutyát, te meg eljátszott, hogy megszökött meg minden? Nyitva hagyod a kaput vagy valami, közbe ő meg már boldogan él a keresztanyáddal.
2015. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Szöktesd meg
2015. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Fel kell jelenteni, még akkor is, ha anyukádról van szó.

Vagy 8 éve hallottam olyan esetet, hogy egy családtag kidobta a kutyát (akkoriban még nem volt kötelező chip), a többiek viszont keresték őt. Még a közösségi portálokon is bejelentették az állat eltűnését.

Magát az állatot kidobó családtagot fel is jelentették.

2015. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk ha ott is az a törvény, hogy egészséges veszélytelen kutyát tilos altatni, akkor akár az állatorvost is meg lehet fenyegetni feljelentéssel. De csak ha anyukád nem vágja agyon a kutyát utána a hátsó kertben.

Mondjuk ha az én anyám talált volna ki ilyet, simán megmondtam volna neki, hogy soha többé nem lesz ember a szememben, ha ezt megteszi, és öregkorában ne várjon ennél jobb bánásmódot tőlem. Hátha a lelki terror egy kicsit hat, de ha mégsem, akkor is, a miheztartás végett, kicsit realizálódjon benne, hogy a tetteinek következményei vannak.

2015. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

én fognám a kutyát most azonnal és bevinném a szobámba.addig nem hagynám egyedül amíg oda nem kerül a keresztszüleimhez,vagy olyanhoz aki gondját viseli.

az anyukámhoz meg soha többet nem szólnék.

ne hagyd hogy elaltassák! akár tényleg legyél vele éjjel nappal amíg nem találsz neki gazdát!!!

anyukád meg nagyon hülye !!

2015. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A keresztanyukám csak egy hét múlva tudná elvinni, jelenleg erdélyben élek és 14 éves vagyok. Azt figom csinálni, hogy állandóan vagy a kutya vagy anyukám mellett leszek, mert az állatorvosnak vele együt kell jönnie, ha pedig tudom az időpontot, akkor pedig bezárkózom a kutyával ( ja bocs, nem mondtam a kutya most egy lakatlan házmnál van, de minden nap órákat töltök vele) és oda zárkózok be.
2015. aug. 11. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Figyelj. 1. ki kell titokban hallgatnod anyudat hogy mikor jönne az orvos de ez nem teljesen jó ötlet. Mert annyira elhidegülnétek egymástól hogy legszívesebben kinyírnátok egymást. Keress neki titokban gazdit. Biztos van barátnőd meg ismerőseid. Vagy beszélj anyuddal pl. csinálsz neki villás reggelit és elbeszélgetsz vele hogy mit szólna ha őt altatnák el. A kutya is élőlény és nem tehet arról hogy elaltassák. Vagy ami kicsit durvább: fenyegesd meg hogyha el meri altatni akkor feljelented mert egészséges kutyit nem lehet elaltatni. :/ majd írd meg mindenképpen hogy mi lesz ;(
2015. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kértétek, hogy írjak, hogy végül mi lett.

Na szóval, nem altattuk el, előkészítettük az útra, szükséges oltásokat, csipet megkapta és még meg is tisztítottuk.

Nagyon örülök, hogy nem altattuk el!!

Köszönöm a kitartást!

2015. aug. 18. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!