Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene valaki, akinek van...

Segítene valaki, akinek van tapasztalata huskyval?

Figyelt kérdés

Szeretnék 1 huskyt. Utánaolvastam meg minden, de érdekelne más emberek tapasztalata.


1. Viszonylag nagy udvarunk van, körülöttünk kutyatartó szomszédokkal. Csak 1 huskyt engedhetek meg magamnak és jelenleg nincs más kutyám. Olvastam, hogy kell neki társaság. Mi lesz, ha ezt a társaságot nem tudom neki biztosítani, maximum ott vannak a szomszéd kutyák...


2. Én beengedném a házba, de anyum nem. Így kicsit aggódom, mert rengetegen írták, hogy bent kéne tartani.


3. Időigényes és sok türelem kell hozzá. Na most... Ebben a tanévben fogok érettségizni, és félek, hogy nem lesz mindig időm rá, mert sok mindenre kell készülnöm. Vizsgák, jogsi stb. Félek ettől egy picit.


4. Volt már egy husky keverékem és nagyon okos volt, egyáltalán nem volt vele gond, viszont mivel nem konkrétan én szerzem be, nem tudom mire figyeljek...


5. Szökős és vonyítós? Éjszaka képes őrületbe vinni a szomszédokat a hangjával?


6. Hímet szeretnék. Nehezebb bánni vele?


Szinte mindenhol azt olvastam, hogy a neveléstől függ az egész.


Szóval a kérdéseim e körül forognak.

Jól elvan kint az udvaron vagy mindenképp be kell engedni?

Szökős fajta? Főleg, ha nincs a kertünkben másik kutyi?


Ti bevállalnátok ezek mellett, érettségi, az adott lehetőségek stb???


18/L


2015. aug. 11. 22:52
 1/8 anonim válasza:
Nekem alaszkai malamut kutyám volt,nem sokkal különbözik a hysky-tól.Elöször is:nagy a mozgásigénye,mivel a hazájában szánhúzo,teherbiró kutyának tartják.Ebből következik a mindennapi séta, ha nagyobb lesz nem lesz könnyű.Nagy kert,zárt udvar,az enyém szökős volt.Éjjel vonyit,a szomszédok nagyon utáltak miatta.Nagyon szeretetre mélto állat,nagyon szerettem őt,már öreg volt és el kellett altatni.Sok sikert és türelmet,ha mégis mellette döntesz.
2015. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Nekem is Huskym volt..


1. Nekem is egyedül volt, nagyon jól érezte magát, nem kell mellé még egy.


2. Nem tél van, úgyhogy nyugodtan lehet kinn amíg pici is, meg amúgy sem egy szoba kutyáról beszélünk.


3. Az már elég nagy gond:-/


4. Nem nagyon értem, hogy itt mi az aggodalmad? Hogy ne keverék legyen? Azt mondjuk azért látni is lehet álltalában, de ha félsz, biztos helyről válaszd, lehetőleg törzskönyvezettett.


5. Nálunk 2*dlszökött, de hát figyelni kell rá, meg biztosítani neki a jó helyet.


6. Nekünk is fiú kutyus volt, nagyon kedves, jól kezelhető volt, szerintem is ez mind nevelés kérdése!


Remélem tudtam segíteni...

Üdv.

2015. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ja, az 5.-ös pontból kihagytam, hogy igen, vonyítós! Akit zavar a kutya, azt az ugatàs is zavarja, ugyanúgy mint a vonyítás... Szerintem!
2015. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne vállald be így szerintem, egy kölyökkutyához főleg rengeteg idő kell. Érettségi után pedig ha egyetemre mész, még annyi időd sem lesz. Ne legyél önző. :)
2015. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 geragirl válasza:
Így, hogy időhiányban szenvedsz, szerintem se vállald be. Rengeteget kell velük foglalkozni és tanítani. Nekem is van egy 7.5 hónapos fekete kan és egy 5 hónapos fehér szuka (fajtatiszta mindkettő). Mi a párommal hetente 4szer legalább elvisszük őket sétáltatni is, hiába van nagy udvarunk, kell nekik a mozgás. Egy kérdésem lenne hozzád kedves kérdező: Mi a jó fenének akarod annyira a lakásban tartani????? Ezek szánhúzók, a hazájukban is munkakutyaként tartják őket. Ha szobakutyát akarsz, akkor ajánlanám a yorkit...
2015. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért kérdeztem ezeket a dolgokat, mert gondoltam, akinek van tapasztalata, tudna segíteni ebben. Sok helyen olvastam a huskykról, videókat is néztem. Egyik helyen azt írják, máshol meg megint mást. Már-már azt sem tudom melyik igaz valójában. Minden kutyára illik, hogy mozognia kell, foglalkozni vele stb. Csak kíváncsi voltam kinek mi a tapasztalata.


Én naponta vinném sétáltatni legalább 1, 1 és fél órára. Arra is gondoltam, hogy hetente 1x elmennék vele nagyobb túrára a közeli erdős részekhez. Remélem az elegendő lenne...


És csak azért engedném be néha, hogy ha nincs mindig időm kint lenni, akkor ne unatkozzon kint egyedül, nehogy megszökjön vagy ilyesmi. Ha néha bent van, akkor mozgást lát, látja a családot, talán nem unatkozna annyira mint kint.


Persze, ha tényleg megvalósul és lesz egy, akkor a kutyasulit sem zárom ki, hogy barátságos legyen a többi kutyával és tanulgasson...


Még mindig nem döntöttem/döntöttünk mi legyen, de nagyon köszönöm a válaszaitokat. Tényleg! :)

2015. aug. 13. 16:43
 7/8 geragirl válasza:
Na így már kicsit más, hogy naponta ki tudnád vinni :)Egyébként az tényleg igaz, hogy nagyon szökősek :P Nálunk a kan már második nap meglógott, a kicsi meg átmászott a másfél méteres kerítésen. Nekik semmi sem akadály. Idegen macska sincs az udvarban.... :D
2015. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2015. aug. 23. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!