Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kifutóval kapcsolatban...

Kutya kifutóval kapcsolatban van valakijek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Szeretnék a kutyának egy kifutót csinálni, hogy ha el kell zárni valamiért, akkor azért tudjon mozogni ilyen esetben is, nem úgy, mint egy kennelben. Illetve akkor is itt kenne, amikor nem vagyok otthon, amíg a szokja a helyét, a kerítést pedig sikerül szökésbiztosra megcsinálni...


50-60 kg közötti kutyának kellene. Sima drótkeritésből, drótfonatból meg lehet elég masszívra csinálni ?

Gondoltam táblás kerítésre is, de annak az àràt sokallom egy kicsit. Inkább akkor csinálnék neki drótkeritésből nagyobbat.

Ha elég masszív hozzà...


2015. aug. 26. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutya onnan ki akarna szabadulni, alá tud ásni pl. Gyengébb drótot pedig simán ki tud szakítani. Ha nyugisabb a kutyád, akkor ezek nem okoznának gondot.
2015. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehet kapni rácsot, ami ha le van terítve nem tud ásni... A rácsot nem hiszem, hogy elkezdené tépni.

Menhelyi kutya és a kerítés nem túl magas. Nem tudom hogyan viselkedne, ha egyedül maradna. Ezért gondoltam addig egy kifutóra...

2015. aug. 26. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy 2 oszlop között kifeszített kábelről lógó hosszú lánccal tartom, a kábelen egy görgővel tud mozogni a lánc, így a teljes kertet be tudja járni és a házörző funkció is megmarad.
2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam futóláncra, de mivel úgy találták meg, hogy egy telepen hagyták kikötve, ezért nem szívesen kötném ki. Még futóláncra sem...
2015. aug. 26. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak erre a funkcióra külön kennel rácsok, de az elég drága megcsinálni főeg egy ekkor testű kutyának. Ami olcsóbb és neki jó lenne az a vadháló, azt biztosan nem szedi szét és megfizethető. Mi a csirkéknek vettünk, hogy a 35 kilós kutyus ne tudjon bemenni hozzájuk, mert megfolytja őket. Mi kis lyukú hálót vettünk, hogy a csirkék ne bírjanak kibújni. Kb két éve vettük a hálót és még mindig tökéletes. 25 méter volt 11-12 ezer forint körül, de szerintem ha nagyobb lyukút veszel akkor az talán olcsóbb.
2015. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, azóta én is néztem vadhálót. kutyakifuto.hu-n 25 ezer ft körül van 50 m, 180 cm magas. Nem nagyobb lyukak vannak rajta, de a kutyának bőven elég. Csak kég azt nem tudom, hogy fa vagy betonoszlott lenne a jobb.

Illetve ami nagaobb fejtörést okoz, hogy legyen-e alatta betontalp ásás ellen ?

De ezeket majd még kimatekolom... Köszi a választ ! :)

2015. aug. 26. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, relatív szabadon mozoghat szinte az egész rendelkezésre álló területen egy futólánccal, vagy bezárva egy néhány nm-es kennelbe, nem tudom melyik a humánusabb...
2015. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért szeretne olcsóbb rácsból, hogy nagyobban tudjon neki csinálni. honnan veszed, hogy kisebb területet járna be lekerített helyen mint megkötve?

Amúgy már ne is haragudj (előttem író), de csak gondolj bele, hogy neked melyik volna jobb? Ha egy láncot kéne a nyakadban hordanod egész nap vagy szabadon lehetnél? És szerintem vannak olyan kutyák akik kisebb helyre vannak becsukva. Mert szerintem egy nagytestű kutyának szerinted leányálom egy társasház?

2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mint említettem azért nem szeretném se futóláncra, se másmilyen láncra tenni, mert a kutyának elég rossz élményei vannak vele kapcsolatban.

Konkrétan egy telepen hagyták kikötve, és amikor rátaláltak, aztán bevitték a menhelyre a láncot úgy kellett kioperálni a nyakából. mert úgy belenőtt !


Szóval inkább csinálok neki egy kifutót, ahol azért van elég mozgástere, aztán szépen lassan ki lesz cserélve az udvaron is a kerítés. Utána meg aztán az egész udvar az övé lesz...

2015. aug. 28. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!