Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8hónapos stafford...

Van egy 8hónapos stafford terrierem, na most kiskorátol egészen 6hónapos koráig kapta a CAFORTAN csonterősitőt nem volt semmi baja.2hónap kihagyás után ma megint adtam neki, és egész nap alszik, valamint kedvetlen a kutya. Lehet valami összefüggés?

Figyelt kérdés
Valamint mivel ottvan 30kiló körül a kutyus 16tablettát kell neki adnom mivel 5kg ra megy 3. ésmost azt a 16ot egybe adjam oda neki vagy osztjam szét pár részre?

2015. aug. 31. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos sztaffordod 30 kg???


Nem is értem, minek adsz neki csonterősítőt. Gondolom az orvossal megbeszélted. Akkor ő biztosan elmondta, hogyan adagold.

2015. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
27... kerekítettem. Jól van etetve kiskora óta na meg nem keveset mozog. Azért is lepett meg hogy egész nap alszik meg eléggé kedvetlen. A caffortan adagolását meg valószinuleg azert kerdeztem mert NEM beszeltem errol az allatorvossal. Szóval a választ még mindig várom.
2015. aug. 31. 16:45
 3/12 A kérdező kommentje:
Kérdésedre a válaszom : azért kap csonterősítőt mivel naponta 2x fut sétál vagy súlyt húz. Naésmost tudni illik így könnyen tönkre mennek a csontjai,izületei ha nem kap valami +t
2015. aug. 31. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit eszik? Mivel eteted?
2015. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Ha megfelelő ételt kap, a plusz csonterősítővel szépen haza lehet vágni a csontozatát növekedéskor. Az ízületeinek meg a csonterősítő 0 értékkel bír.
2015. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel táplálod? Csontokra és ízületekre amúgy is a glüközamin és chondoritin kell nem a csonterősítő mert csak tönkrevágod az egészségét.
2015. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mindent elkövetsz, hogy tönkretedd a kölyök kutyádat, igaz?

Először is, egy egészséges kiskutyának, aki rendes táplálékot eszik nem szemetet, annak nem kell külön kálciumot adni, mert a kutya szervezete rosszul viseli a kálcium túladagolást (rosszabbul, mintha a szükségesnél kevesebbet kapna), amiből mindenféle csúnya csontelváltozások alakulhatnak ki. Másodszor pedig futtatod és súlyt húzatsz a fejletlen kölyökkel, akinek még ki sem alakult a végleges erős csontozata és az izületei... Lehet, hogy nem a többi birkát kellene követni, hanem olyan szakembertől kellene tanácsot kérni, aki tudja is mi az a kutya. Például egy állatorvostól. Az tuti nem javasolná se a csonterősítőt se az ilyen szintű fizikai túlterhelést.

2015. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Keress facén staffis, súlyhúzós csoportot. ott kapsz etetési, kiegészítőkről és mozgatásról okosságokat. De, amit most csinálsz, az durva.
2015. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Namost. Szín hust kap meg eucanuba tápot. A caffortant az allatorvos javasolta kiskoratol kezdve,azt monta az nem árthat neki. A másik meg hogy nagyon okos itt mindenki... a kutya lassan belelép a 9. Hónapba 8hónapos korátol lehet kezdeni megmozgatni az izomcsoportjait az igaz hogy nem leterhelni meg gyilkolni kell de szoktatni vele ha szép kifejlett ebet akarunk. Nem arrol van szo hogy hajtom a kutyat mint a lovat de lassan ideje elkezdeni. Ezekkel a dolgokkal tisztaban vagyok csak sok ott a kis okos.. en azt kerdeztem hogy hogyan kell adagolni a caffortant de erre valaszt nem kaptam csakis okos velemenyeket. Igenis kell neki a kalcium meg az asvanyi anyagok stb... ha dolgoznak az izmai meg a csontjai. Most csak nezzuk meg egy embert aki sulyemelo... ennyi
2015. aug. 31. 23:12
 10/12 A kérdező kommentje:
2015. aug. 31. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!