Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék a kutyáink bizalmá...

Hogy tudnék a kutyáink bizalmába férkőzni?

Figyelt kérdés

Van 3 kölyök kutyánk, 2 anyja hamar meghalt, a másik meg más anyától van, de mikor heti 1szer hazajövök, nem akarják megengedni hogy megsimogassam őket.

Odajönnek kb. 1 méteres körbe körém, össze-vissza ugrándoznak, csóválják a farkukat, meg látszik rajtuk az a tipikus kutya imádat, de hiába nyújtom a kezem közelebb jönnek, aztán hátra szaladnak. Az egyik már kétszer belenyalt a tenyerembe de ő is elszaladt :(

Gondoltam hagyok nekik időt ők kezdeményezzenek, de eléggé elvannak egymással. Mit lehetne tenni, hogy kézhez szoktassam őket?


2010. márc. 12. 11:22
 1/6 Akiteki ***** válasza:
79%
Szerencsétlenek! Hét közben senki sem foglalkozik velük? Így nem fog menni. Félnek az érintéstől, ez kiderül. Naponta kell velük foglalkozni és főleg sokat vinni emberek közé.
2010. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod! Légy türelmes, próbálj sokat mellettük lenni, magadhoz csalogatni őket, beszélj hozzájuk, kezdeményezz játékot. Előbb-utóbb működni fog:) De mi az, hogy heti egyszer?
2010. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Remélem azért hét közben mások is foglalkoznak velük, mert ha nem akkor ők kis falkát fognak alkotni ahova te nem fogsz tartozni! Ez nagy korukban hatalmas gond lesz!
2010. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld pont így ahogy eddig és vess be néhány finom falatot amiért érdemes lesz közelebb menniük és akkor ha lehet talán simizni is tudod őket.Aztán ha ez így megy rájönnek hogy szeretd őket és imádni fognak.A lényeg hogy türelmesen , lassan mindig egy kicsit közelebb kerüljetek egymáshoz!Majd rájönnek hogy kellemes a vakargatás és a simi,akkor majd megnyugszanak.Ahogy leírod , szerintem nagyon szeretnének barátkozni, csak félnek!Sok-sok sikert!!!
2010. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, azért heti egyszer, mert egyetemre járok és nem vagyok itthon. Anyuék foglalkoznak velük ahogy az idejükből telik, de annyira ők se érnek rá :) eddig én kutyáztam de mióta egyetemre járok, nem tudok sajnos. De az egyiket sikerült megsimogatnom miután megírtam a kérdést (persze lehet azért mert aludt, de mikor felébredt nem szaladt el, hanem bújt oda.

Remélem sikerül a kézhez szoktatás :)

2010. márc. 12. 16:55
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Sok sikert! Ha már nem szaladnak el Tőled, mindenképpen vidd őket emberek közé, hogy megszokják. Egy félős kutya a gazdinak és a kutyának is rossz, jobb minél előbb elmulasztani. Mennyi idősek a kölykök?
2010. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!