Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajták sorolhatók ebbe...

Milyen fajták sorolhatók ebbe a kategóriába?

Figyelt kérdés

Kezdek rájönni, hogy milyen kutyát keresek, mert egyre több tapasztalatom van a kutyákkal.

De azért tapasztalatokra még kíváncsi lennék, mert eddig nem ismertem meg sajátos módon a fajták nagy részét.


A "kritériumok": Lehetőleg közepes/nagytestű legyen, a nap nagy részében legyen bohókás, vicces, lehet pörgős, akivel foglalkozni kell, mert engem úgy is az kapcsol ki, ha a kutyáimmal foglalkozok, SOKAT.

Lehessen vele sportolni, de a kanapét is szeresse :)

Nem kell, hogy területet őrizzen, viszont testőrzésre is lehessen használni, tehát, én, mint 40 kilós lány, azért eléggé besz.ri vagyok ha mondjuk sétálok az utcán sötétben, és jó lenne magam mellé egy olyan kutya, akinek nem az az elsődleges célja, hogy bevédjen mindenkitől, de ha bármi probléma adódik, akkor ne féljen használni az erejét.


Én eddig a staffordshire terrierre gondoltam, azok közül a fajták közül, akiket ismerek.

(ideiglenes befogadó vagyok, bár van saját kutyám is)


Nem akarok most örökbefogadni/tenyésztőtől előjegyezni, de majd pár év múlva biztos eljön az idő, és akkor biztosra akarok menni :)


(nyugodtan lehet mondani nem első kutyának való kutyát is, a következő pár évben biztos sok tapasztalatot gyűjtök).


Jelenleg egy kis vizslaszerű 15 kg-os keverék kutyus gazdája (félős kutya, befogadott), egy ideiglenesen elhozott staffordshire alkalmi gazdája, és egy ideiglenesen elhozott kuvasz gazdája vagyok :)


/Utolsó kettő lelkének kiegyensúlyozása, és alapvető engedelmességek elsajátítása a feladatom/


2015. szept. 20. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A staffi megfelel minden kritériumodnak, kivéve a testőrködést. Egy normális staff emberbarát, nem alkalmas igazán személyvédelemre.

Ha vállalnál majdani kutyáddal kutyaiskolát, nem csak alap engedelmességet, hanem a kutya aktív éveiben rendszeres tréninget, őrző-védőzést, akkor a dobermann például tökéletes lehet. Lehet vele sportolni, pörgős, intelligens, tanulékony, imádja a gazdit, mindig és mindenhol vele szeret lenni, a kanapé is tökéletes számára, miután kimozogta-kidolgozta magát. :) Csak jó tenyészetből, lehetőleg német tenyészszemlés (ZTP) szülőktől származó kutyát javaslok ebből a fajtából. (Bár minden fajtából igaz a jó tenyészet).

Másik opció, gondolom nem idegen tőled a menhelyek világa, keresgélhetsz ott is, sajnos bőven van választék. Szerintem találnál ilyen jellemű kutyust, amilyet keresel.

2015. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Üdv.

Szerintem a neked való kutya a husky vagy az alaszkai malamut lenne.

Nekem is husky-m van: sokat KELL vele mozogni, foglalkozni, de kibír néhány órát a kanapén. Nagy testű, család barát, energikus, intelligens és jó házőrző. Persze én is örök mozgó vagyok, rendszeresen járok túrázni a hegyekbe ( télen-nyáron ) - a kutyával. Ha a munkám engedi, hetente elmegyek és semmi pénzért nem hagynám otthon a kutyám. De figyelembe kell venni, hogy ezek szánhúzó kutyák, ha nem sportolsz, mozogsz velük, akkor nekik artasz.

Egyébként elég sok fajta van amire igazak a kritériumok. Ha kevesebbet kell mozognia és többet őriznie ott a németjuhász ( gyönyörű szép hosszú szőrű az ónémetjuhász, vagy ha a rövidebb szőrű kutyák jönnek be, olyat is könnyű találni ), a pitbull egy mozgékony, házőrző kutya, aki ha megfelelő gondoskodást kap, meghálálja ( csak a rossz nevelés miatt lesznek agresszívok ).

Ha keveset mozogsz, mindössze annyi napi sétát ami egy nagy testű kutyának elég, és nagyon jó házőrző kell ( ami mellesleg család barát ) ott a kaukázusi medveölő ( ne ijesszen meg a neve ) vagy a tibeti mastiff.

De még hajnalig sorolhatnám annyi kutya van ezeknek a kritériumoknak megfelelve.

A kérdés az, hogy mi az ami még fontos és még fontosabb: kevés olyan kutya van ami minden igényt kielégít, én például kétszer annyit mozgok a kutyával mint nélküle. Ezt persze nem bántam meg, de ha te nem tegeted ezt meg, kompromisszumot kell kötni, el kell dönteni melyik szerep, melyik tulajdonság a fontosabb.

És emellé még jönnek a tulajdonságok: hosszú szőrű, rövid szőrű, zömök, erős csontozatú vagy inkább kisebb, netán csak izom legyen rajta ( a husky például csak izmos lehet, nem lehet se csontos, se hájas, mert az az egészségébe kerül ), stb.

És persze a tartási feltételek: házba lesz vagy udvarba, kint vagy vegyesen, család mellé, láncon lesz, sokat jársz bulizni / sokat ( és/vagy sokan ) járnak hozzád, stb.

De ha akarod, szívesen segítek, csak írj rám.

Egy dolgot viszont ne felejts el: a kutya nem egy állat, a kutya egy barát, egy legjobb barát, aki állandóan ott lesz ha segítség kell. Egy olyan valaki ( és nem valami ), aki törődést igényel. Akit szeretni és gondozni kell. Akit nek lehet csak úgy eldobni, amikor megunod. Mert minden kutya megérdemel egy családot, de nem minden család érdemel meg egy kutyát. És erről előre tudnod kell. Mert egy kutyánál nincs költözés vagy munka váltás. Ő neki család kell.

2015. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neked a német boxer is jó lehet. Nagyon játékosak,jól taníthatóak,és őrző kutyák is.
2015. szept. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából a szőrzet és kiállás teljesen mindegy, mert soha nem a külső alapján megyek oda a menhelyen is egy kutyához, hanem a viselkedése alapján :)


Kinti-benti kutya lenne, (azért írtam pár év múlvát, mert addigra, ha semmi világbeli változás nem történik, akkor lesz saját házam/házunk kerttel (a párommal).


Hogy mi a legfontosabb? Hát, igazából az, hogy tudjon alkalmazkodni, amit már írtam, hogy ha kirándulunk, akkor élvezze is, ne csak kötelességből jöjjön, ha lustálkodunk, akkor ne szabdalja szét a házat, és persze ha rámtámadnak, akkor legyen tökös.

Tudom, hogy elég nagy elvárásaim vannak, de ha már kiadok érte több száz ezer Ft-ot is akár, akkor szeretném, ha ideális kutyát választanék :)


Biztos, hogy lesz mellette 1-2 befogadott kutya is, de megmondom őszintén, hogy tapasztalataim alapján (amit folyamatosan bővítek), az a kutya, amelyik rosszul nő fel, és nincs állandó, biztos, szeretettel teli gazdája, azzal mindig van valami "probléma". Mármint, például van az első befogadott kutyám, imádom, pörög, mint a ringlispíl, de például nagyon félős, az utcáról lett befogadva, kitudja hol nőtt fel, és mik történtek vele, mielőtt hozzám került..Ő soha nem lesz kiegyensúlyozott, bármit teszek vele. Pedig engedelmességi megvan, az alap és a haladó is, imád tanulni, de egyszerűen leesik egy villa, és összerezzen. Sajnos annyira beléivódott a félelem, hogy valószínűleg soha nem lehet majd kiírtani belőle :(

A staff is félős, talán még jobban, mint az állandó kutyám, de ő támadja a férfiakat. (a menhelyen meg inkább férfiak foglalkoznának vele, azért is hoztam ki, és már sokkal jobb a helyzet, most már végig tudunk menni a lakótelepen úgy, hogy ha elmegyünk a férfiak mellett, akkor semleges marad)

A kuvasszal semmi baj nincs, igazából azért adták le, mert durván játszott a gyerekkel (fellökte, erősen harapott, stb)...1,5 éves energiáit nem levezetett kutyánál nem értem mit csodálkoztak, de mindegy...


Én is a dobira gondoltam még, vagy valamilyen juhászra, mármint német juhász, belga juhász (mali, tervueren..)

2015. szept. 21. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!