Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan látnak a kutyák?...

Hogyan látnak a kutyák? Milyen a memóriájuk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, h a kutyák színvakok és nincs 2D-s látásuk. Ha hazaérek, kertes házban lakunk, és megállok az utca túloldalán akkor a kutya nem ismer meg. Ha már benne vagyok ugy 1,5 m-es sugárban akkor elkezd ugrálni, szal megismer. Miért lehet ez? Nem emlékszik rám? Szag alapján ismer meg? Vagy csak szimplán más a látásuk? Ha más akkor milyen?
2008. szept. 9. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyám még a kocsimat is megismeri,mikor elmegyek vele a kapu előtt az utcán!
2008. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Az én kutyáim a kocsi hangját ismerik. Amint befordulok a sarkon már csaholva várnak. Szerintem nagyon jó a memóriájuk, legalábbis a gazdájukat száz százalék, hogy felismerik. A látásuk pedig érdekes, mert ők nem színvakok, csak bizonyos szineket nem annak látnak, ami. Például azt szokták ajánlani, hogy ne vegyünk narancssárga labdát, mert a kutya azt zöldnek látja és a fűben nehezebben veszi észre.
2008. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Nem színvakok, de csak két féle csap található szemükben, míg az emberében 3om. Ez gyakolatban annyit jelent, hogy a vöröset nem igazán látják, és ha jól tudom, akkor a zöld bizonyos árnyalatait sem.

Természetesen látják a 2d-s alakzatokat is, de nem képesek azt 3d-ben elképzelni, az árnyékolás fényhatások stb alapján.

A kutyád távolról is megismer, legfeljebb nem reagál, de ebből ne vonj le hibás következtetést. Egyébként a szag alpú felismerést tényleg előnyben rszesítik a látott képpel szemben, de látás alapján is képes felismerni.

2008. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Találtam itthon egy könyvet aminek az a címe hogy: "100 jó kérdés az állatvilágról..." Rengeteg jó kis kérdés van benne és találtam egy olyat hogy: "Látják-e a színeket az állatok?"

Nos ezt a fejezetet elolvastam és idézek belőle:


"A kutyák felismerik a színeket, de nem tulajdonítanak nekik különösebb jelentőséget".


Tehát a kutya felismeri a színeket, de nem érdekli őt.. magyarul.

2008. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Igen vannak bizonyos színek mint pl.:a piros amit nem érzékelnek

[link]

2008. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. Most már értem.
2008. szept. 9. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A memóriájuk pedig meglepően jó. Hat év után megismert a nagybátyám kutyája, holott az eltelt időben sohasem látott. Igaz, amikor becsöngettem, ugatott, de amikor 2 méterre volt tőlem, átváltott boldog nyüszítésbe, majd' megveszett az örömtől. El is érzékenyültem, mert nem gondoltam volna, hogy még emlékezni fog rám (ill. a szagomra). :D
2008. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!